• Критерії вибору системи каналізації

  • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 серпня 2018 року

ⓅОдин з ключових моментів облаштування дачі або заміського будиночка — вибір системи каналізації. Від цього вибору залежить не тільки спосіб виведення стоків, але і ступінь їх очищення, комфорт і здоров'я мешканців.

Розглянемо види автономних систем каналізації

Вигрібна яма

Викопується глибока яма (з обладнаним дном і стінками, або без них) і будується вуличний туалет. Продукти життєдіяльності накопичуються і періодично утилізуються за допомогою асенізаторської машини.

Здається, що це найдешевший спосіб. І дійсно, перші 3-4 роки не буде проблем з відкачуванням, адже вода йде в ґрунт. Але поступово асенізаторську машину доведеться викликати частіше — буває і до двох разів на місяць. У підсумку на відкачку піде більше коштів, ніж на будівництво.

Але головне — забрудниться ділянка місцевості, адже рідкі стоки потрапляють в землю і воду — до свого колодязю і колодязів на найближчих ділянках. А це вже загрожує проблемами зі здоров'ям, суперечками з сусідами і штрафами.

Не кажучи вже про очевидну незручність і незручності при використанні вигрібної ями.

Септик

Така система каналізації є герметичною ємністю. Стоки очищаються за рахунок природного розкладання і системи переливу, де рідкі відходи відділяються від твердих. Потім рідина зливається в спеціальні поля фільтрації або просто в землю.

Ступінь очищення за допомогою септика становить від 40% до 65%. У септика є кілька переваг: не потрібна електрика, асенізаторську машину потрібно викликати в три рази рідше, можна зливати воду з посудомийної і пральної машин, душа.

Недолік у тому, що потрібно відкачувати стоки, а поля фільтрації не завжди можна обладнати на ділянці, особливо якщо грунтові води розташовуються близько до поверхні. В результаті можливе забруднення ґрунту, колодязів і струмків.

Станція біологічного очищення

Ця система каналізації здатна очищати всі можливі стоки — з туалету, раковин, душа, лазні, пральної машини. При цьому досягається ступінь очищення 98%, за рахунок того, що всі відходи переробляються мікроорганізмами. Очищену воду зі станції зливають в поле або ґрунт.

Перевагами станції є — екологічність, тривалий термін і простота експлуатації, можливість утилізувати всі стоки, а воду, отриману на виході, можна використовувати для поливу квітів і дерев.

Недоліки: висока вартість, для роботи потрібна електрика.

Залежно від системи каналізації, при виборі для неї місця на ділянці необхідно керуватися нормативами СанПіНу і правилами установки.

***
Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...