• Навіщо фірмі бухгалтер? Обов’язки бухгалтера

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Четвер, 2 серпня 2018 року

ⓅПравильне ведення бухгалтерського обліку дуже важливе, як для невеликих приватних підприємств, так і для солідних організацій. Бухгалтер – це найголовніший помічник керівника на фірмі, можна сказати його права рука. Саме від професіоналізму цього фахівця залежить, яким курсом попливе ваше судно під назвою «Бізнес».

бухгалтер

Обов'язки бухгалтера

Кожен кваліфікований фахівець на підприємстві повинен мати ряд робочих обов'язків(Jobs.ua), до яких входить:

 • нарахування заробітної плати співробітникам, оформлення актів, товарних накладних та рахунків-фактур;
 • облік і нарахування виробничих податків і зборів;
 • щомісячне надання звітності до контролюючих органів;
 • прийняття участі у проведенні інвентаризації, активна взаємодія з банками та кредитними організаціями;
 • в окремих випадках бухгалтер займається зовнішньо-економічною діяльністю;
 • проведення аналітичної роботи та звітності;
 • ведення кадрової документації;
 • відстеження законодавчих змін із фінансів і обліку;
 • проведення бухгалтерського обліку основних засобів, нематеріальних активів;
 • обов'язки з економічних операцій (облік основних фінансових активів, оцінка грошової вартості об'єкта, виплата по зарплати, виробничі витрати, збут товару, результати економічної активності, прорахунок результатів продажу та купівлі);
 • контроль за фінансовою документацією;
 • робота з документами, спрямованими на імпорт і експорт, товарно-матеріальних ресурсів і валютних операцій;
 • підготовка відомостей з підрахунком вартісного об'єкта (матеріалів або послуг), вивчення можливих ризиків появи збитків і нерентабельних витрат, створення позицій по їх ліквідації.

Внаслідок такої трудомісткої роботи бухгалтеру необхідно бути дуже уважним і зібраним, для того щоб встигнути вчасно здати всі звітні документи. Однак, незважаючи на всі ці складності в сучасному суспільстві професія бухгалтер дуже популярна і заслуговує на повагу.

обовязки бухгалтера

Вимоги до бухгалтера

Безумовно, вимоги до ідеального співробітника у керівників можуть дещо відрізнятися, в залежності від особистої думки і переваг. Однак існує перелік основних правил про те, яким повинен бути бухгалтер. До них відносяться:

 • охайний зовнішній вигляд, офісна форма одягу;
 • відповідальне ставлення до займаної посади (коректна і своєчасна подача податкової звітності);
 • порядність (своєчасна підготовка звітів для роботодавця, коректні залишки по товару для менеджерів);
 • скрупульозність (збір в архіви фінансових документів, своєчасна реєстрація їх в обліковій базі, дії з отримання відсутніх документів);
 • знання 1С, EXEL та інших робочих офісних програм;
 • наявність відповідної освіти (бажаний стаж і досвід по спеціалізації, на розсуд роботодавця);
 • ерудованість (вміння розбиратися в податковому законодавстві, бути відповідальним, виконавчим і пунктуальним, мати грамотну мову і офіційний стиль у спілкуванні на роботі).

Навіщо потрібен бухгалтер

Потреба у веденні бухгалтерського обліку та контролю виникає у роботодавців з моменту державної реєстрації підприємства. Бухгалтер – це незамінний помічник для будь-якого керівника. Він веде весь облік і контролює документальний процес по підприємству.

Однак цим функції бухгалтера не обмежуються. Основна користь для підприємця полягає в тому, що бухгалтерський облік дозволяє систематизувати, нагромаджувати й аналізувати інформацію про ведення справ у фірмі. Саме аналіз і висновки, які з нього випливають, дозволяють керівнику приймати правильні рішення.

Наприклад, деякі підприємці, незважаючи на те, що вони тільки вчора відкрили свій бізнес, намагаються отримати кредит. У разі схвалення банком, існує ризик того, що вкладена у виробництво сума не окупиться. Таким чином, в майбутньому у них можуть виникнути труднощі з поверненням суми кредиту. У разі якщо підприємець більш обережний то рішення про те брати, чи не брати кредит він бере тільки після того, як накопичиться масив даних бухгалтерського обліку. Отримавши такі дані, головний бухгалтер проводить аналіз і вже може бачити динаміку зростання підприємства, згідно з якою директор може прийняти вірне рішення без зайвих ризиків, таким чином, убезпечивши своє майбутнє.

Накопичення і систематизація інформації відбувається шляхом отримання паперових документів. Далі така інформація вводиться в бухгалтерські комп'ютерні програми, після чого дані можна вивчати за допомогою бізнес-додатків, або, побудувавши власний ресурс в програмі EXEL і застосувавши статистичні формули для отримання більш точних і достовірних відомостей. Отриману інформацію необхідно представити у вигляді графічної форми таблиць. Після чого вся картина з приводу виробничого прибутку відразу ж стане ясною і точною.

Бухгалтер – незамінний порадник в питаннях: необхідності закупівлі обладнання, доцільності прийому на роботу нового персоналу, а також вишукуванні резервних коштів з бюджету підприємства в разі гострої необхідності. Вдаються до послуг бухгалтера найбільш успішні організації, керівники яких при прийнятті рішень ґрунтуються не тільки на досвіді та інтуїції, а також на підставі точних даних накопичених за певний період.

Обов'язки головного бухгалтера

Беручи на роботу головного бухгалтера необхідно ґрунтуватися не тільки на довірі і особистому ставлення, але в першу чергу приділити увагу його професійним навичкам фахівця. Слід врахувати, що головний бухгалтер на підприємстві – це, перш за все, посадова особа, яка зобов'язана справлятися як мінімум з 4 найважливішими завданнями:

 • побудова і організація всієї системи бухгалтерського обліку організації, в якій повинно бути зазначено: терміни проведення амортизації і інвентаризації, порядок обліку товарних цінностей і матеріальних ресурсів. Це являє собою побудову робочої фінансової системи фірми;
 • оптимізація оподаткування, тобто створення умов, при яких підприємство, виконуючи свою основну господарську діяльність, зможе платити менше податків легально;
 • ведення комунікації з представниками державно - фіскальної служби і правоохоронними органами. Оскільки головний бухгалтер, як з правом підпису так і без нього, несе солідарну відповідальність разом з директором;
 • контроль і облік всієї фінансової документації, на випадок виникнення судових спорів, в разі виникнення яких головний бухгалтер зможе посприяти юристу при підготовці документів для передачі справи до суду.

У професії бухгалтер є багато плюсів. Цей вид діяльності, незважаючи на складності, дуже багатогранний і вимагає великого спектра умінь, постійного саморозвитку та особистого зростання.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...