• Чому варто уникати енергетичних напоїв (частина 1)

  • Четвер, 6 вересня 2018 року

Щоб збадьоритися та відчути прилив сил, багато хто обирає енергетичні напої. Але насправді це далеко не найкращий варіант. Склад і побічні ефекти «енергетиків» можуть викликати жах у будь-кого, хто хоч трохи дбає про своє здоров'я.

Навіть найпопулярніші енергетичні напої не можуть похвалитися натуральними рослинними компонентами. Що ж містять енергетики?

Найбільш поширеними інгредієнтами є цукор, кофеїн, вітаміни групи В, рослинні екстракти, таурин, барвники та ароматизатори. Склад відрізняється залежно від бренду, але ми розглянемо компоненти, що зустрічаються частіше за все.

Кофеїн

Це основний інгредієнт у більшості енергетичних напоїв. Чашка кави обсягом 240 мл містить близько 130 мг кофеїну, енергетичний напій Red Bull — 80 мг кофеїну, а Monster — від 115 до 184 мг.

Вживання великої кількості кофеїну може нашкодити організму. Кетлін Міллер, старший науковий співробітник із Дослідницького інституту Буффало (США), попереджає:

«У великій кількості кофеїн дуже токсичний, і у деяких людей він може викликати головний біль, судоми, прискорене серцебиття, нудоту, галюцинації та навіть інсульт. Крім того, кофеїн діє як діуретик, зневоднюючи організм. Тому вживання енергетиків може мати серйозні наслідки».

Гуарана

Іншим популярним інгредієнтом енергетичних напоїв є гуарана. Боби гуарани схожі на кавові боби, але вони містять приблизно у два рази більше кофеїну. Це ще підвищує вміст кофеїну в енергетичному напої.

Таурин

Це, напевне, єдиний корисний інгредієнт енергетичних напоїв. Таурин — це амінокислота, яку наш організм природним чином не виробляє, але її можна знайти у здорових продуктах, таких як м'ясо, риба, молочні продукти та грудне молоко.

Дослідження показали, що таурин сприяє зниженню ваги, допомагає у відновленні м'язів і покращує перенесення кисню в організмі. Він також використовується для лікування застійної серцевої недостатності.

Цукор і підсолоджувачі

Енергетичні напої містять дуже багато підсолоджувачів. Наприклад, 1 маленька пляшка Red Bull містить 27 грамів цукру, що еквівалентно 6,43 чайних ложок.

У більшості енергетичних напоїв міститься глюкоза, фруктоза і сахароза, тоді як деякі марки використовують штучні підсолоджувачі.

Споживання цукру є причиною багатьох проблем зі здоров'ям. Воно призводить до втрати мінералів у організмі, а у великих кількостях може викликати резистентність до інсуліну. Дослідження 2007 року показало, що цукор викликає ще більшу залежність, ніж кокаїн!

Штучні барвники й ароматизатори

Енергетичні напої містять ряд натуральних або штучних барвників і ароматизаторів. Їхній вплив на організм пов'язують із поведінковими проблемами (такими як синдром дефіциту уваги й гіперактивності), раком та іншими захворюваннями.

B-вітаміни

Навіть традиційні бренди зазвичай додають у енергетики вітаміни групи В. Хоча зазвичай вітаміни необхідні для здоров'я, але тільки в обмежених кількостях (і тим більше вони не приносять користь, якщо вони не натуральні).

Як і більшість видів нездорової їжі, один енергетичний напій, ймовірно, не вплине катастрофічно на організм. Однак регулярне вживання, яке стало щотижневою або навіть щоденною звичкою, може мати сумні наслідки.

Відомо, що всього за 8 років від вживання енергетичних напоїв померли 34 людини. Більшість постраждалих — діти й підлітки.

Читайте далі:

Найкращі альтернативи енергетичним напоям (частина 2) 

Як приготувати натуральні енергетики

Чим замінити каву: 12 здорових і корисних альтернатив

Чому яблучний оцет називають еліксиром здоров'я і молодості

Банани кращі за спортивні напої: дивовижне відкриття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...