Середа, Вер 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Не всі фахівці згодні з тим, що існує зв'язок між дитячою присипкою та раком яєчників

Субота, 27 березня 2021 року

Останніми роками дитяча присипка, яку іноді використовують і дорослі, заслужила репутацію небезпечного засобу, що викликає рак яєчників. Чи існують більш безпечні альтернативи порошку, який містить канцерогенний тальк?

Не всі фахівці згодні з тим, що існує зв'язок між дитячою присипкою та раком яєчників. Але ось що говорять факти.

Суд присяжних у Сент-Луїсі присудив $4,69 млрд 22 жінкам, які подали позов на компанію Johnson & Johnson, заявивши, що у них розвинувся рак яєчників за роки використання присипки, що містить тальк. $550 млн від суми вироку винесені за компенсаційні збитки, а решта $4,14 млрд — це штраф. Ця справа проти компанії Johnson & Johnson щодо дитячої присипки та засобів Shower to Shower є найсерйознішою, але не єдиною з таких справ.

У серпні 2017 присяжні в Каліфорнії постановили Johnson & Johnson виплатити $417 млн жінці, яка стверджувала, що у неї розвинувся гострий рак яєчників. Однак Вищий Суд скасував вирок у жовтні та призначив новий судовий розгляд.

У лютому 2016 року суд у Міссурі присудив Johnson & Johnson виплатити $72 млн доларів за збитки родині Джекі Фокс, жінки, яка померла від раку яєчників. Цей вердикт був також скасований в Апеляційному суді штату Міссурі у жовтні 2017 року.

Дві інших справи у штаті Міссурі проти Johnson & Johnson розв'язалися на користь жінок, які подали у суд, і тепер компанія змушена виплатити $197 млн. Також більше 2500 подібних судових процесів у штаті знаходяться на розгляді.

Але Johnson & Johnson наполягає на тому, що зв'язок між порошком тальку та раком яєчників не доведено. У позові від березня 2017 року суд прийняв рішення на користь компанії. Як позивач виступила громадянка Теннессі Нора Деніелс, яка стверджувала, що використовувала дитячу присипку протягом 36 років і у 2013 році їй було діагностовано рак яєчників.

Прокурори кажуть, що Johnson & Johnson знали про ризик застосування дитячої присипки з початку 1980-х років, але не попереджали про нього своїх клієнтів. Перше дослідження щодо впливу використання порошку тальку на жіночі геніталії виявило 92% підвищений ризик розвитку раку яєчників у жінок, які повідомили про використання тальку. Деякі лікарі все ж не впевнені у небезпеці використання присипки.

«Декілька десятиліть медичних досліджень не підтвердили гіпотезу про те, що використання порошку тальку викликає рак яєчників», — говорить д-р Хел Лоуренс, головний виконавчий директор Американського конгресу акушерів і гінекологів.

Безпечні альтернативи дитячій присипці

Тальк небезпечний при вдиханні або ковтанні. Він може викликати проблеми з диханням, тому Американська академія педіатрії вимагає проявляти обережність, коли справа доходить до використання порошку тальку для немовлят. Але найкращий варіант — це повністю відмовитися від нього, вибравши безпечні замінники.

Кукурудзяний крохмаль, який можна знайти в будь-якому продуктовому магазині, є природною альтернативою тальку. У нього точно така ж консистенція, як і у присипки, і він добре вбирає вологу.

Крохмаль тапіоки (маніоки) роблять із подрібненої целюлози південноамериканської рослини маніоки. Його часто використовують у рецептах замість борошна або кукурудзяного крохмалю.

Харчова сода. Бікарбонат натрію, відомий також як харчова сода, має тисячі варіантів застосувань. Зокрема, його можна використовувати замість дитячої присипки. Деякі люди навіть використовують його в якості дезодоранту, наносячи у суміші з ефірними оліями на зону пахв. Сода також може дезодорувати повітря, усуваючи неприємні запахи у холодильнику.

Вівсяне борошно використовується для приготування натурального шампуню, засобів для вмивання, пудри для обличчя, а також в якості замінника присипки.

Читайте далі:

Чим замінити вазелін — шість здорових альтернатив

У гонитві за красою: 5 смертельно небезпечних косметичних процедур

Гель-манікюр викликає рак?

Comments   

загрузка...