Вівторок, Лип 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Лужна вода: користь для здоров'я чи рекламний трюк?

Неділя, 30 травня 2021 року

щелочная вода

Сьогодні в магазинах можна придбати особливу бутильовану воду, яка коштує дорожче звичайної, — це лужна вода. Виробники обіцяють, що вона, порівняно із водопровідною, має кращий смак і добре впливає на здоров'я. Що ж це, рекламний трюк чи правда?

Що таке лужна вода?

Лужна вода менш кисла, ніж водопровідна або звичайна вода у пляшці, і містить більше лужних сполук. Співвідношення кислоти й лугу визначається за шкалою рН, яка має діапазон від 0 до 14. Якщо рН нижче 7 — розчин кислий, вище 7 — лужний, дорівнює 7 — нейтральний.

Природний рівень кислотності організму людини становить 7.4, тобто досить добре збалансований сам по собі. Зазвичай вода має pH 7. Як вода стає більш лужною? Є декілька способів. Мінеральна вода, яка надходить із природних мінеральних джерел, містить магній, калій і кальцій, і вона більш лужна, ніж вода з інших джерел. Різні води у пляшках, які продаються в якості лужної води, стають лужними або природним шляхом (якщо їх набирають із мінеральних джерел), або шляхом фільтрації, іонізації та додавання мінералів.

Можна зробити лужну воду самому: просто додати 1/8 чайної ложки харчової соди до 240 мл водопровідної води. Також можна придбати спеціальний розчин, що містить концентровані лужні мінерали, який додається по краплині у звичайну воду.

щелочной график

Лужна вода і здоров'я

Є багато інформації про корисність лужної води. Кажуть, що вона добре насичує організм вологою, покращує спортивні результати. Справжні прихильники говорять, що вона може прискорити метаболізм і допомогти скинути вагу, зменшивши жирові відкладення, знизити ризик розвитку раку, вивести токсини з тіла, запобігти діабету, вилікувати псоріаз і, звичайно ж, збалансувати рН в організмі.

Зазвичай наші нирки добре справляються з балансуванням рН під час підвищення кислотності в організмі, яке відбувається внаслідок прийому так званої кислої їжі — кави, алкоголю, смаженого та молочних продуктів. Така їжа у великих кількостях плюс наявність будь-яких захворювань — усе це змушує органи працювати понад міру, щоб зберегти рівновагу. І замість того, щоб лужні поживні речовини виконували іншу роботу в організмі (антиоксидантну дію або насичення вологою), вони використовуються для врівноваження рН.

Що говорять учені про лужну воду

Ті, хто рекомендують використовувати лужну воду для оздоровлення, не мають достовірних даних про її користь. Чимало досліджень про вплив лужної води на організм фінансуються виробниками, тому складно говорити про об'єктивність результатів.

На сайті Gizmodo було розглянуто 57 досліджень японських вчених (клінічні дослідження проводились тільки під час чотирьох із них). Результати показали, що лужна вода «може дати деякі позитивні ефекти для пацієнтів із діабетом або для людей із захворюваннями нирок». Під час дослідження не було виявлено позитивних змін у здорових людей.

Варто відзначити, що зараз з'явилася лужна дієта, яка, як кажуть, має багато позитивних ефектів. Дієта заснована на вживанні фруктів і овочів (таких як броколі, капуста, зелена квасоля, зелень салату, ягоди, огірки, перець, яблука, буряк та ін.). Чимало тих, хто дотримується лужної дієти, відзначає покращення самопочуття. Та й здоровий глузд підказує, що заміна у раціоні картоплі фрі на капусту призведе до зміцнення здоров'я.

Читайте далі:

Чому термальну воду використовують для догляду за шкірою?

Триденна військова дієта — ефективний метод швидкого зниження ваги

Як зробити воду, настояну на фруктах і травах

Comments   

загрузка...