• Сільське життя допомагає літнім людям долати деменцію

  • Середа, 19 вересня 2018 року

За прогнозами, до 2050 року кількість літніх людей у світі зросте майже вдвічі. Сучасні вчені шукають способи, які допоможуть зупинити зниження пізнавальних здібностей у людей похилого віку та поліпшити якість їхнього життя.

Нещодавній аналіз даних показав, що проживання у сільських районах із великою кількістю зелених насаджень є ключем до підтримки здоров'я розуму. Дослідники вважають, що більш активний спосіб життя, а також відсутність забруднення, шуму та постійних стресів можуть відігравати певну роль у збереженні когнітивних здібностей.

У 10-річному дослідженні взяли участь понад 6500 людей у ​​віці від 45 до 68 років, що живуть у Великобританії. Протягом цього періоду учасники виконували серію когнітивних тестів, на підставі яких проводилась оцінка їхніх словесних міркувань, математичного мислення та короткочасної пам'яті. Кількість зеленого простору, поруч із яким жили учасники дослідження, визначалася за допомогою супутникових карт.

Учені виявили, що за 10-річний період зниження розумових здібностей відбулося на 4,6% менше у людей, що живуть у сільській місцевості, порівняно з тими, хто проживав у міських районах.

«Є дані про те, що ризик розвитку деменції та зниження пізнавальних здібностей підвищується в міському середовищі через екологічні небезпеки (такі як забруднення повітря та шум) та спосіб життя (наприклад постійні стреси та малорухливість). Тому, щоб збільшити фізичну активність і соціальну підтримку, зменшити стрес і пом'якшити вплив забруднення повітря та шуму, ми рекомендуємо жити поблизу зелених насаджень», — говорить провідний дослідник Кармен де Кейззер із Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я.

Результати досліджень показали, що природа та сільське середовище позитивно впливають на розвиток дітей, а також дають особливо відчутний ефект на збереження когнітивних здібностей у жінок.

Співавтор дослідження Пайам Дадванд говорить: «Хоча відмінності у зниженні розумових здібностей, які спостерігаються в нашому дослідженні, не так помітні на індивідуальному рівні, вони стають набагато більш значними, якщо ми розглядаємо їх на рівні населення. Якщо ці результати підтвердяться майбутніми дослідженнями, вони зможуть служити доказовою базою для реалізації лікування, спрямованого на уповільнення когнітивного спаду у літніх людей, які проживають у містах і, отже, на поліпшення якості їхнього життя».

Читайте далі:

У Данії літніх людей безкоштовно катають на велорикшах

У чому користь вивчення іноземної мови: молодість мозку навіть у старості

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...