П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Шкільний город: що це, для чого потрібно та як організувати (ФОТО)

Четвер, 23 липня 2020 року

Чимало дітей, які живуть у місті, не мають можливості відчути себе ближчими до природи, працюючи на городі або у саду. Вони майже нічого не знають про те, як вирощувати зелень, овочі та фрукти.

«Дай людині рибу, і вона буде сита один день. Дай людині вудку, і вона буде сита все життя», — твердить відома приказка. Її можна застосувати і до роботи на землі. Навчати цьому можна вже з молодших років, наприклад, на невеликому шкільному городі. Таким чином діти стають більш самостійними, знаючими і вчаться цінувати продукти, отримані працею фермерів.

Ось основні кроки, необхідні для розробки успішної програми шкільного городу.

1. Пошук підтримки

Буде потрібна підтримка адміністрації, вчителів, батьків і добровольців. Розкажіть про те, що шкільний город:

• дасть дітям корисні навички;

• стимулюватиме дітей їсти більше свіжих фруктів і овочів;

• допоможе дітям більше часу проводити на свіжому повітрі, а не перед телевізором і комп'ютером;

• навчить дітей любити й поважати світ природи;

• буде прищеплювати терпіння та повагу.

Щоб отримати підтримку керівництва у створенні шкільного городу, потрібно перш за все зацікавити в проекті дітей і батьків.

2. Планування шкільного городу

Визначте основні цілі. Чи буде використовуватися вирощене на городі у школі (наприклад, в їдальні та на уроках праці)? Або ж урожай буде відданий на пожертви?

Щоб учням було дозволено працювати у саду, робота на шкільному городі повинна бути внесена до навчального плану.

3. Збір ресурсів

Програма городництва вимагає фінансування, але в більшості шкіл вона не включена до щорічного бюджету. Ви можете збирати гроші, запитувати пожертвування, залучати добровольців, створити проект городу у вигляді інструменту для бізнес-навчання молоді та навіть подати заявку на отримання гранту. Залучайте місцеву громаду. Швидше за все, підприємства та окремі особи побачать у цьому проекті позитивний вплив на молодь і захочуть взяти участь.

4. Висадка городу

У програмі шкільного городництва є особлива проблема. У розпал вегетаційного періоду (влітку) діти не вчаться. Тому зосередьтеся на культурах, які можна вирощувати і збирати навесні та восени. Якщо вдасться створити теплицю з обігрівом, вегетаційний період в осінні та зимові місяці стане тривалішим.

Також можна почати вирощувати рослини у приміщенні, а потім, наприкінці навчального року, висаджувати їх на городі. Протягом літа волонтери та учні можуть допомагати з доглядом і збором врожаю. Потім його можна пожертвувати або продавати на фермерських ринках для збору коштів на шкільні проекти — наприклад, на підтримку шкільного городу.

Читайте далі:

Домашній город круглий рік: створено міні-город із обертовим колесом

Від городу на підвіконні до зеленого даху — навіщо потрібне міське фермерство

Як взимку виростити овочі в квартирі

Comments   

загрузка...