• Ворони замість прибиральників сміття — незвичайне шоу у французькому тематичному парку

  • П'ятниця, 5 жовтня 2018 року

На заході Франції знаходиться історичний тематичний парк Пюї-дю-Фу, який може похвалитися незвичайними робітниками: розумними воронами, навченими збирати сміття.

Пюї-дю-Фу (Puy du Fou) — відомий парк у Лез Епессі, у самому серці регіону Вандея у Західній Франції. Парк щорічно відвідують понад 2 мільйони людей, що робить його другим за популярністю французьким тематичним парком (після Паризького Діснейленду).

У цьому парку є щось особливе, чого не побачити в інших парках міста, а саме чотири птаха, що працюють і отримують за це винагороду смачними ласощами. Їхнє завдання — збирати недопалки і сміття.

Ці птахи належать сімейству Воронові (Corvidae), у яке також входять ворони, граки, сойки та сороки. Усі ці види відомі розумом і хитрістю.

«Наша мета — не очищати парк, а навчити людей піклуватися про майбутнє нашої планети. Завдяки воронам ми можемо показати людям, що сама природа вчить нас піклуватися про навколишнє середовище», — говорить президент парку Ніколя де Вільє.

Ідея прийшла до одного із працівників парку під час того, як він спостерігав за воронами. Він зауважив, що їм подобається грати папірцями, які вони підбирали із землі. Так і з'явилася забава: птахи приносили сміття та щоразу отримували за це винагороду у вигляді шматочка їжі.

«Ворони дуже розумні, їм подобається взаємодіяти з людьми, коли на них звертають увагу. Ми не навчаємо їх, а просто дозволяємо взяти участь у грі. У нас у Пюї-дю-Фу є також багато великих шоу, вражаючих і яскравих. Історія із воронами схожа на нове, по-справжньому зворушливе шоу. Людям подобається дивитися на те, що роблять птахи, і вони задають про них багато питань», — розповідає де Вільєрс.

Інтелект граків і ворон

Дослідники виявили, що ворони здатні навчитися користуватися інструментами, вирішувати головоломки та навіть використовувати торгові автомати. Наприклад, із одного пристрою ворона отримувала арахіс кожного разу, як кидала монетку.

Винахідник цієї машини Джош Клейн пояснює, що, насправді, ворону можна навчити не лише кидати монети, — її можливості по суті є нескінченними.

«Для мене важливо не те, що ми можемо навчити ворон забирати арахіс. Думаю, потрібно побачити в цьому щось більше. Ворон можна навчити багатьом речам. Наприклад, чому б не навчити їх збирати сміття після концертів та інших заходів на стадіоні? Або знаходити дорогі компоненти у викинутій електроніці? Головним тут є те, що ми можемо знайти взаємовигідні способи взаємодії із цими та іншими видами птахів. І це ніяк не пов'язано з їхнім знищенням, а навпаки, включає пошук рівноваги та правильного балансу в наших стосунках».

Читайте далі:

Ворони допоможуть збирати недопалки з міських вулиць — стартап із Нідерландів

12-річний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

Комарі розносять мікропластик: загострення проблеми забруднення

Напої у пляшках із переробленого пластику коштуватимуть дешевше: як Франція вирішує проблему відходів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...