• Чому садівники та городники живуть довше?

  • Четвер, 4 жовтня 2018 року

Існує чимало доказів того, що люди, які займаються вирощуванням рослин у своєму саду або на городі, живуть років на 14 довше інших. У чому секрет?

Достатня кількість вітаміну D

Люди, що займаються садівництвом, багато часу проводять на відкритому повітрі. Під впливом сонячного світла в організмі утворюється вітамін D, який захищає від декількох типів раку та різних серцевих захворювань.

Якщо ви не садівник: виділяйте час для прогулянки на свіжому повітрі, щоб дозволити організму отримувати достатню кількість вітаміну D.

Цілюща земля

Під час догляду за рослинами руки часто стикаються із ґрунтом. Багато хто прагне уникати потрапляння бруду на шкіру та користується хімічними дезинфікуючими засобами. Однак такий «бруд» насправді корисний: відсутність контакту із ґрунтовими організмами, які містяться у ньому, може спровокувати аутоімунні захворювання.

Ґрунт — багате джерело природних бактерій, мінералів та мікроорганізмів. Контактуючи з ними, організм запускає процес стимуляції імунної системи.

Якщо ви не садівник: дехто приймає пробіотики та їсть ферментовані продукти, проте варто пам'ятати, що всі ці засоби не замінять того різноманіття мікроорганізмів, яке можна природним чином отримати, стикаючись із землею.

Заземлення

Сучасні люди рідко торкаються землі відкритою шкірою, що призводить до накопичення позитивних зарядів у тілі. Експерти вважають, що для підтримки здоров'я корисно час від часу заземлятися, щоб знімати надлишковий позитивний заряд.

Якщо ви не садівник: прогулюйтеся час від часу босоніж по траві, землі або піску (рекомендується як мінімум 20 хвилин на день) або використовуйте заземлювальний мат під час сну.

Зняття стресу

Стрес негативно впливає на гормони та збільшує ризик захворювань. Багато садівників кажуть, що, працюючи із землею на природі, вони заспокоюються та відчувають розслаблення. Такий стан позитивно впливає на різні процеси в організмі: від артеріального тиску до рівня кортизолу.

Якщо ви не садівник: регулярно відводьте деякий час на те, щоб відчути спокій та релаксацію. Цьому можуть сприяти практика медитації та заняття творчістю або якоюсь іншою вашою улюбленою справою.

Більше свіжих овочів, фруктів та зелені

Винагородою за роботу на землі є наявність свіжих овочів, фруктів та зелені. Така здорова рослинна їжа містить велику кількість вітамінів та антиоксидантів.

Якщо ви не садівник: купуйте овочі, фрукти і зелень на фермерському ринку та частіше включайте їх у свій раціон.

Фізична активність

Прополювання, висадка рослин, розпушування ґрунту — усе це є корисною для організму фізичною активністю. Садівництво — це можливість мати підтягнуту фігуру, не займаючись спеціальними вправами для накачування м'язової маси.

Якщо ви не садівник: щотижня виконуйте тренування з невеликою вагою, плавайте, ходіть у походи або на прогулянки.

Читайте далі:

Підліток виростив 524 саджанці дерев, щоб відновити узбережжя після урагану

Як захистити рослини від шкідників: спільні посадки та натуральні засоби обробки

Конуси для дерев, які збільшують урожай

Як взимку виростити овочі у квартирі

Прикраси для саду із сухих гілок і лози: унікальний стиль кантрі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...