• Заземлення: чому це так важливо для жителів міста

 • Четвер, 20 вересня 2018 року

хождение босиком

Заземление

Заземление

Заземлення — ходіння босоніж травою або снігом — є спірною темою. Чимало людей говорить про приголомшливі результати цієї практики, у той час як критики вказують на відсутність фундаментальних наукових досліджень у цій сфері.

Заземлення дозволяє тілу увійти у прямий і безперервний контакт із землею. Це означає, що шкіра повинна торкатися ґрунту, піску, води або провідної поверхні, яка стикається із землею.

Із наукової точки зору ідея заземлення полягає в тому, що у Землі є слабкий негативний заряд. Впродовж життя наші тіла створюють позитивний заряд. Прямий контакт із землею може вирівняти цей заряд і повернути тіло до нейтрального стану.

Нині велика кількість людей не має безпосереднього контакту із землею, і експерти ставлять питання, чи не стало це причиною багатьох проблем зі здоров'ям, із якими ми стикаємося сьогодні. Ми носимо взуття з гумовою підошвою і живемо у приміщенні. Дехто з нас може довгі роки ходити, жодного разу не торкнувшись землі босими ступнями.

Згодом накопичений позитивний заряд може призвести до проблем зі здоров'ям. Доктор Бріффа дає більш докладне пояснення цьому процесу:

«Під час нормальних процесів метаболізму організм генерує так звані "реактивні види кисню", які зазвичай називають "вільними радикалами". Ці сполуки здатні атакувати і знищувати такі небажані речі в організмі, як бактерії та віруси. Проте надто велика кількість вільних радикалів — це теж погано, оскільки вони є причиною хронічних захворювань, а також прискорюють процес старіння».

Вільні радикали провокують виникнення запальних процесів, що може призвести до болю та інших проблем у м'язах і суглобах, а також вважаються ключовим фактором розвитку хронічних захворювань, включаючи серцеві хвороби та діабет 2 типу.

Щоб нейтралізувати вільні радикали, потрібно «передати» їм електрони. Електрони надходять в організм разом із вітамінами А, С і Е та рослинними речовинами, відомими як «поліфеноли» (виявлені, серед іншого, у чаї, каві, какао та яблуках). Однак це не єдиний спосіб доставити електрони в організм: те ж робить і заземлення. Якщо на тілі є позитивний заряд, заземлення дозволяє електронам переходити в тіло, де теоретично вони можуть нейтралізувати вільні радикали.

Користь заземлення для здоров'я

За новими дослідженнями, заземлення може бути корисним для:

 • зменшення запалення;
 • зменшення хронічного болю;
 • покращення сну;
 • збільшення енергії;
 • зниження стресу та зміцнення спокою;
 • нормалізації біологічних ритмів, включаючи добовий ритм;
 • нормалізації артеріального тиску і кровотоку;
 • ослаблення м'язової напруги та головного болю;
 • поліпшення гормональної сфери;
 • прискорення швидкості загоєння виразок;
 • зменшення негативного впливу зміни часових поясів;
 • скорочення часу відновлення після травми або спортивної активності;
 • зменшення хропіння;
 • підтримки здоров'я надниркових залоз.

Наукові докази користі заземлення

Критики стверджують, що немає ніяких доказів, які б підтвердили користь цієї практики, і що вона може бути навіть небезпечною. Прихильники посилаються на окремі дані та на декілька невеликих досліджень. Так хто ж правий?

Існує декілька досліджень, у яких розглядається вплив заземлення. У одному з них було вивчено стан 60 осіб із хронічним болем і проблемами зі сном. Половина учасників спала на заземлених ліжках, інша половина — на звичайних (не знаючи про це). Учасники, які спали із заземленням, повідомили про зменшення проявів хронічного болю, респіраторних проблем, артриту, апное та гіпертонії, тоді як контрольна група не помітила ніяких змін стану здоров'я.

Інше дослідження показало, що заземлення зменшує в'язкість крові, яке є фактором ризику розвитку серцевих захворювань.

Також проводилися деякі попередні дослідження впливу заземлення на нормалізацію рівня кортизолу та зменшення запалення, і вивчення у цій сфері продовжуються.

У будь-якому випадку, і скептики погодяться з тим, що навіть дуже прості методи можуть виявитися найбільш ефективними. Адже ви напевно помічали, що вночі простіше заснути після прогулянки піском, лежання на траві або плавання в морі? Теорія говорить: пісок і вода є природними провідними матеріалами, і вони допомагають заземлити організм, видаливши зайві позитивні електрони.

Сила реакції на заземлення може бути різною. Деякі люди одразу помітять різницю, а декому на це потрібно буде кілька днів або тижнів. А хтось не відчує ніяких змін, але показники рівня кортизолу покажуть покращення. Чим сильніше тіло потребує «скидання» позитивного заряду, тим, можливо, відчутнішим буде результат після заземлення.

Практику заземлення застосовують і спортсмени (олімпійські плавці, бігуни і триатлоністи) — наприклад, щоб покращити якість сну під час змагань на витривалість. А відомий лікар і прихильник природного оздоровлення доктор Меркола вже багато років використовує заземлювальний мат.

Щоб випробувати на собі силу заземлення, можна спробувати більше ходити босоніж під час відпочинку на природі.

Хочете — вірте, а хочте — перевірте!

Читайте далі:

Проводьте більше часу на свіжому повітрі: як природа зцілює людину

Вплив медитації на організм — дослідження

Як технічні прилади впливають на організм

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...