• Як акуратні люди підтримують чистоту вдома

  • Понеділок, 10 вересня 2018 року

Багато хто думає, що постійно підтримувати своє помешкання у чистоті — складна і рутинна справа. Але це не так: акуратність вимагає не важкої праці, а навичок і знання кількох секретів.

Прибиранням повинні займатися всі члени сім'ї. Діти можуть виконувати простішу роботу, наприклад, витирати пил. Старші діти можуть навчитися користуватися пилососом, застеляти ліжка і сортувати сміття.

Існують 3 правила, які допоможуть зробити домашню роботу оптимальною. Перше — це виробити правильні звички. Друге — виконувати роботу ефективно. І третє — перетворити прибирання на веселе дозвілля для усіх членів сім'ї.

Хоча важко заздалегідь вгадати, як багато часу потрібно на прибирання, але поради, наведені нижче, допоможуть зменшити господарські турботи.

Щоденні обов'язки із прибирання

1. Щоб було менше роботи, виробіть корисні звички:

  • знімайте взуття біля дверей, щоб не допустити рознесення бруду по кімнатах;
  • коли заходите додому, вішайте пальто, ключі та сумки на потрібні місця;
  • складайте брудний одяг у кошик;
  • мийте посуд відразу після використання.

Деякі з перерахованих вище заходів також є частиною правильного ведення домашнього господарства.

2. Якщо на виконання справи потрібно витратити хвилину або й менше, краще зробити її одразу, не відкладаючи на потім. Наприклад, прибирайте на кухні одразу ж після їжі або приготування страв.

3. Витратьте 10 хвилин на день, щоб прибрати загальні приміщення. Просто виберіть час і зробіть так, щоб кухня та ванні кімнати були чистими і всі речі знаходилися на своїх місцях, — тоді не накопичиться загальний безлад.

4. Складіть правила, що відповідають вашому способу життя. Наприклад, хто із членів сім'ї та скільки разів на тиждень повинен пилососити.

5. Якщо немає посудомийної машини, використовуйте ємності з мильною водою (або відсік раковини, якщо такий є), у які одразу ж після їжі можна складати брудний посуд. Тоді його буде набагато легше відмити.

2_6.jpg

Генеральне прибирання

Навіть якщо ви регулярно прибираєте вдома, одного дня все одно доведеться подумати про генеральне прибирання: миття вікон, витирання пилу, чищення духовки та/або мікрохвильовій печі, а також миття підлог або килимів. У цьому питанні деяким подобається дотримуватися графіку, інші роблять це за необхідністю. Але найголовніше — зробити прибирання веселим та приємним. Наприклад, прибирати під улюблену музику.

1. Зробити один раз, але зробити добре — це універсальне правило. Не починайте прибирання в поганому настрої та з негативним ставленням — це зрештою створить більше роботи. Робіть все правильно з першого разу.

2. Періодично чистіть шафи та ящики.

3. Встановіть обмеження на прибирання. Наприклад, поставте таймер. Дивовижно, як багато можуть зробити 2—3 людини, які працюють стабільно всього по 20 хвилин. Установка певного часу мотивує та допомагає сфокусуватися.

Не забувайте також про своє здоров'я: використовуйте екозасоби та натуральні очисники, які можна зробити власноруч та які менш токсичні за покупні.

Джерело: mnn.com

Читайте далі:

Поєднайте біг і прибирання сміття: як шведський плогінг стає найпопулярнішим видом фітнесу

Чи повинні школярі прибирати свої класи? Цікавий японський підхід

Натуральні засоби для прибирання будинку на основі ефірних олій

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...