• Вчимося купувати корисні продукти

  • Середа, 5 вересня 2018 року

Здорове харчування не обмежується тим, що і як ми їмо. Величезне значення має й те, як ми робимо покупки та які продукти вибираємо для щоденного або святкового меню.

Потреби у харчуванні варіюються від людини до людини, але є деякі загальні принципи, які справедливі для більшості:

  • їсти більше фруктів та овочів;
  • включати у раціон продукти із цільних зерен;
  • споживати менше оброблених продуктів;
  • скоротити споживання солі, цукру й трансжирів;
  • вживати насичені жири, м'ясо і тваринні білки лише в помірних кількостях.

Розуміння цих принципів є першим кроком до здорового харчування.

Ось декілька практичних порад про те, як вибирати продукти:

1. Плануйте харчування та складайте список

Імпульсивні покупки — це одна з найбільш поширених перешкод для тих, хто дотримується здорового харчування. Причини цього досить очевидні: сіль, цукор і оброблені харчові продукти викликають звикання, а досвідчені маркетологи навчилися використовувати нашу тягу до цих речей, щоб стимулювати продажі. Тому заздалегідь складайте меню на тиждень, і подбайте про те, щоб у нього було включено багато здорових, овочевих страв. Будьте суворі до себе, особливо поки ви ще повністю не перейшли на здоровий спосіб життя.

2. Перед походом до магазину перекусіть удома

Це важлива порада, особливо для тих, хто намагається схуднути. Імпульсивні покупки є ворогом здорового харчування, адже часто печиво та інші нездорові продукти виглядають привабливими, особливо якщо ви пропустили прийом їжі.

3. Спочатку зайдіть на фермерський ринок

Фермерський магазин або ринок — чудове місце для покупки продукції місцевого виробництва. Тут завжди можна знайти свіжі сезонні продукти. Оскільки заздалегідь складно вгадати, що привезли на ринок, відвідуйте його до того, як піти до великого продуктового магазину.

4. Навчіться читати етикетки

Розуміння того, скільки білків, клітковини, вуглеводів та жирів потрібно вживати, є важливою складовою здорового харчування. Чим меншу обробку пройшла їжа, тим коротший список інгредієнтів. Зосереджуйтеся на натуральних, не оброблених продуктах, таких як фрукти, овочі та цільні зерна.

5. Обходьте магазин по периметру, намагайтеся не купувати товари на касі

У звичайному продуктовому магазині по периметру розташовані більш здорові продукти — свіжі фрукти та овочі, м'ясо, молочні продукти тощо. Намагайтеся робити покупки в основному у цих відділах, а потім заходьте туди, де знаходяться оброблені продукти. Найголовніше, зробіть усе можливе, щоб уникнути покупок товарів (цукерок, жуйок тощо), стоячи у черзі на касі. Вони спокушають, але будьте сильними та чиніть опір.

Вибір здорової їжі не повинен мати жорстких правил. Кінцева мета — не ідеальна дієта, а здорове та збалансоване ставлення до харчування. Ви самі, а не ваші пристрасті й бажання, повинні контролювати те, що ви їсте.

Джерело: mnn.com

Читайте далі:

Що штучні підсолоджувачі роблять із вашим здоров'ям

Як приготувати смачні та корисні цукерки із сухофруктів

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...