• Що таке струмознімачі і їх типи

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 27 серпня 2018 року

ⓅСтрумознімач є спеціальний пристрій для зняття струму і забезпечення надійного контакту між рухомими і нерухомими частинами електричного кола. Сфера застосування струмоприймача досить велика, але найбільше застосування http://pte.net.ua/page_produkt_pte/page_koltsevie_tokosemniki струмознімача  отримали в автомобілебудуванні і електричних мережах.

Прикладів, де використовується даний пристрій безліч, найяскравішими з них, є рухливі частини генераторів і електродвигунів. Саме в них від графітових щіток до роторних ламелей двигуна, надходить змінна напруга.

Будь-який пристрій, призначений для зняття струму, можна вважати струмознімачем. І якщо раніше струмознімачі застосовувалися виключно в автотрансформаторах, то на сьогоднішній час їх сфера використання досить велика, від народного господарства, до промисловості.

Без струмознімачів не було б можливості подавати електрику на обертові елементи електричного кола. Провід або клеми з зажимами, тут само собою зрозуміло недоречні, оскільки потрібні пристрої, які могли б забезпечити надійний контакт з деталлю яка обертається, причому надовго.

Види струмознімачів

На сьогоднішній день, можна зустріти різні види струмознімачів. Так, наприклад, струмознімачі закритого типу, мають певні переваги перед іншими видами. Ну, по-перше, корпус закритого струмознімача захищає його від впливу зовнішніх факторів ззовні. Всередину такого пристрою не потрапить: пил, бруд і волога.

Цей факт істотно збільшує період експлуатації закритих струмознімачів, роблячи їх більш надійними і довговічними.

У свою чергу, струмознімачі з відкритим корпусом, мають меншу вартість, набагато легше обслуговуються. Однак вони вважаються менш безпечними, ніж закриті струмознімачі, через вплив на їх внутрішні елементи.

Ртутний струмознімач здатний витримувати і передавати набагато більші струми, маючи при цьому досить низький опір. А ось оптоволоконні струмознімачі, призначені виключно для передачі сигналів. При цьому вартість таких пристроїв досить велика, а призначені вони, як правило, для виконання різного роду вузькоспеціалізованих цілей.

Однак не варто забувати, що ртуть вкрай небезпечна речовина, тому хоч ртутний струмознімач і має істотні переваги перед іншими, подібними виробами, він екологічно небезпечний. З цієї причини, даний вид струмознімачів не використовується в харчовій промисловості, а також в медичній.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...