• Як позбутися кліщів у дворі та вдома

  • Четвер, 30 серпня 2018 року

Кліщі приносять багато проблем, особливо тим, хто живе у приватному будинку. Вони можуть виявитися всюди: у траві, у дворі, на одязі. Як позбутися кліщів у дворі та що робити, якщо укусу не вдалося уникнути?

Навіть після недовгого перебування на свіжому повітрі можна знайти на собі маленького «пасажира»: кліща, який зачепився за одяг. Але не поспішайте за токсичним засобом для обробки двору, спробуйте більш натуральні альтернативи, щоб позбутися кліщів.

Як позбутися кліщів у дворі

Зробіть свій особистий відкритий простір непривабливим для кліщів:

1. Часто косіть траву.

2. Прибирайте скошену траву та не допускайте накопичення гілок біля будинку: це ідеальні місця для кліщів.

3. Створіть бар'єр із деревної тріски, мульчі або гравію між будь-якими зарослими місцями на ділянці та відкритим газоном. Цей «рів» — сухий і гарячий бар'єр, який не може подолати кліщ. Переконайтеся, що мульча виготовлена і​​з великих сухих деревних трісок або кори. Волога дрібна мульча — це прохолодне середовище, яке подобається кліщам.

4. Позбавтеся від бур'янів. Кліщі люблять ховатися у високій траві та бур'янах.

5. Приберіть зайве сміття і старі меблі у дворі.

6. Експерти кажуть, що суцільна обробка двору речовинами для знищення кліщів неефективна, є більш безпечний і результативний підхід. Знайдіть у продажу спеціальний засіб від кліщів — картонні трубки, набиті ватяними кульками, обробленими перметрином — хімічною речовиною, яка вбиває кліщів. Миші, що живуть у дворі, будуть брати бавовну з біорозкладаних трубок і використовувати її для створення своїх гнізд. Кліщі будуть кусати мишей, піддаватися впливу хімічної речовини та вмирати. Плюс такого способу також у тому, що він не зашкодить іншим тваринам.

Як позбутися кліщів на тілі

Перед тим як працювати у саду, надягніть брюки, сорочку з довгими рукавами, шкарпетки та закрите взуття. Використовуйте репелент від комах на відкритій шкірі та одязі, переважно із речовинами, що містять перметрин.

Зайшовши після роботи до приміщення, ретельно перевірте одяг. Кліщі можуть причепитися до тканини, спорядження та домашніх тварин, а потім перелізти на вас.

Протягом двох годин після приходу додому прийміть душ і огляньте тіло. Це знизить шанси заразитися хворобою Лайма та іншими захворюваннями, які передаються через укуси кліщів.

Якщо ви виявили кліща на тілі, найкращий спосіб видалити його — затиснути якомога ближче до шкіри, використовуючи пінцет, а потім витягти. Якщо під рукою немає пінцета, спробуйте спосіб із ватною паличкою.

Після укусу кліща

Нормальна реакція на укус кліща:

• маленька червона припухлість, зазвичай розміром не більше 1 см;

• почервоніння навколо укусу, яке не збільшується після 24—48 годин;

• реакція на місці укусу кліщів може тривати декілька днів, навіть тижнів.

Найбільш поширеними ознаками захворювань, що передаються кліщами, є:

• висип, особливо круговий, що може вказувати на хворобу Лайма;

• лихоманка та/або озноб;

• болі, особливо у суглобах.

Проконсультуйтеся з лікарем відразу ж після того, як вас укусив кліщ та/або з'явилися будь-які із вищенаведених симптомів.

Читайте далі:

Найкращі засоби для відлякування комарів: у саду, на пікніку та вдома

Прості засоби для відлякування комах

12 домашніх небезпек, через які можна захворіти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...