• Історія фартуха з давніх-давен і до сучасності

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 11 вересня 2018 року

Історія фартуха

Фартух сьогодні використовується не тільки домогосподарками, його можна побачити на перукарях, продавцях, барменах, офіціантах та і взагалі будь-де. Фартух широко поширений і майже незмінна частина одягу з давніх часів і до наших днів.

фартух

Спочатку, ще у давньому Єгипті, фартух виконував функцію — прикриття тіла. Трохи пізніше функції фартуха були розширені і він почав не тільки прикривати тіло, але й по ньому можна було визначити який статус у суспільстві має людина. З цією метою його носили фараони і чоловіки на державній службі.


Великий вибір різноманітних фартухів можна знайти тут: https://fartuh.com/


У інших стародавніх східних народах фартух теж широко використовувався як частина повсякденного і святкового одягу.

У середновіччя фартух закріпився в побуті майстрових і ремісників. Його використовували поверх звичайного одягу, щоб він менше бруднилися під час роботи. Йшов час і вже важко було уявити кондитера, шевця або слугу без фартуха, який перетворився на предмет професійної уніформи.

фартух для одягу

поварський фартух

Як це не дивно, жінки дуже вподобали фартух , що тільки в XVI столітті. Спочатку фартухи зав'язували ззаду і спереду, на зразок спідниці. Вони вважалися дуже модними і дозволити собі фартух могли тільки заможні городянки. Багаті дами купували фартухи на власний смак: білі або кольорові, прикрашені вигадливими візерунками і оборками.

В Україні фартух вважається традиційною частиною одягу жінок, його ще називали попередницею. У кожній області були свої фасони і кольори. На свята одягали яскраві або білі попередниці, що були багато вишиті і оздоблені.

За часів французького короля Людовика XIV фартух носили вдома і під час прогулянок. Французи придумали «табло» - особливий фартух, який пов'язували перед обідом. Він повністю закривав плаття і заміняв велику серветку.

святковый фартух

Поступово фартухи стали елементом національних костюмів. Їх розшивали бісером і прикрашали вишивкою, надягаючи тільки у свята, щоб підкреслити урочистість обстановки.

Коли почалася Перша світова війна, багато жінок були змушені замінити чоловіків, які пішли на фронт. Вони стали використовувати фартухи, щоб захистити сукні під час брудної роботи. Цей предмет гардероба перестав бути прикрасою, а служив в якості робочої форми. Слідом за цим, фартухи проникли і на кухню. Так що їх служба в домашньому господарстві триває всього років сто!

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...