ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дванадцятирічний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику (ВІДЕО)

Велика Епоха
Дванадцятирічний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику (ВІДЕО)
Дванадцятирічний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику (ВІДЕО)
Дванадцятирічний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику (ВІДЕО)

Дванадцятирічний хлопчик з Австралії взяв на себе непросту місію: він рятує черепах та інших морських мешканців від забруднення пластиком і навчає дітей усього світу як зберегти чистоту океанів.

Знайомтеся: Арліан Екер, австралійський хлопчик, який дуже любить черепах і робить усе можливе для їхнього порятунку. Нещодавно він створив 22-хвилинний фільм «Plastic Alarm» («Пластикова тривога»), який розповідає про глобальне забруднення океанів пластиком. Арліан хоче, щоб усі діти дізналися про небезпеку, яку становить пластик для морських мешканців. Він упевнений, що тільки спільними зусиллями можна створити світ, вільний від сміття, і майбутнє, в якому всі хочуть жити.

Відпочиваючи з мамою та своїм другом на пляжі в день свого 11-го народження, Арліан побачив, як у воду було випущено трьох морських черепах. Хлопчик здивувався і запитав: «А чому вони були не в океані?». Пізніше Арліан з мамою вирішили, що разом розкажуть історію про черепах, яка також є історією про пластик. Карін Екер, мама Арліана, є професійним кінорежисером. Вона допомогла зняти фільм і розповіла про нього на сайті та у соціальних мережах. Так отримав розвиток проект «Plastic Free Boy» («Вільний від пластику»).

Арліан говорить: «У цьому фільмі, знятому з дітьми та для дітей, розповідається про забруднення пластиком і про те, як можна вирішити цю проблему. Я розмовляю з дітьми із різних шкіл та країн, беру інтерв'ю у актора Дейва Растовіча, захисників екології та вчених. Мені б хотілося, щоб цей фільм подивилися діти по всьому світу. Він їм сподобається!».

«Робота над фільмом була дуже плідною, і ми сповнені рішучості продовжувати цю справу: вона допомагає мені донести мої слова іншим дітям і зробити так, щоб їхні голоси почули заради майбутнього нашої планети. Якщо нічого не зміниться, до 2025 року в океані буде пластика більше, ніж риби, і мене це дуже лякає», — зізнається хлопчик.

«Арліан просить суспільство долучитися до кампанії, метою якої є виховання та зміна ситуації із пластиком. Мова йде про те, що діти можуть вплинути на дорослих, і тоді в містах зміняться способи використання та переробки пластмаси», — говорить Карін.

Діти в усьому світі виявляють активну позицію щодо порятунку навколишнього середовища: 11-річний хлопчик із Каліфорнії Коннор Берріхілл та 5-річний хлопчик з Ірландії Чарлі Гамільтон-Купер очищають пляжі від сміття, а 18-річний юнак із Майамі Тео Куіні виростив 524 саджанця дерев, щоб відновити узбережжя після урагану.

Читайте далі:

Норвежці у скрутному становищі: у них закінчується сміття

Куди здати відходи у різних містах України (мапа від «Великої Епохи»)