• Автовокзал стає нічним прихистком для безхатченків — Нова Зеландія

  • Четвер, 27 вересня 2018 року

У Новій Зеландії знайшли спосіб, як допомогти безпритульним під час холодної пори року: вночі автовокзал Auckland Transport перетворюється на комфортний притулок, де вони можуть у безпеці зігрітися, поїсти та відпочити.

Незвичайний проект з'явився в південному районі Окленда — Манукау. Після того, як минулорічна морозна зима забрала кілька життів, Армія Порятунку попросила місцеві підприємства відкрити свої двері для безпритульних. Над реалізацією цієї ідеї працювало агентство Auckland Transport спільно з Армією Порятунку та декількома церквами. Протягом зимового сезону нещодавно відкрита Манукауська автобусна станція щодня приймає до 15 осіб, які потребують допомоги.

Автовокзал Манукау — 11-й з найбільш переповнених вокзалів у мережі Auckland, звичайного буднього дня його відвідують у середньому 1650 пасажирів. На станції одночасно може знаходитися 23 автобуса.

У Манукау налічується мінімум 30—50 людей, що ночують під відкритим небом, і ще 20—30 — у Мануреві. Щоночі притулку потребують приблизно 50 осіб. Близько 90% бездомних — чоловіки у віці 30—50 років, і декілька осіб — до 18-ти років.

Двері притулку відкриваються о 10 годині вечора і закриваються о 7 годині наступного ранку. Протягом цього дев’ятигодинного періоду нужденним видають матраци, суп на вечерю та сніданок вранці. Безпеку на місці забезпечує Армія Порятунку, поліція та співробітники служби безпеки.

Безпритульність — це проблема, яка зачіпає багато міст у всьому світі. Витрати на проживання ростуть, а заробітна плата не покриває всі потреби, і чимало людей не може дозволити собі мати житло. Хоча основна відповідальність за вирішення цієї проблеми лежить на урядах, але і місцеві компанії можуть відіграти певну роль у полегшенні життя нужденним.

Існує багато проектів, мета яких — допомога безхатченкам. Наприклад, у США безпритульні отримують зарплату за збір сміття на вулицях; завдяки Доньєсу Сандовалу із Сан-Франциско в деяких містах з'явилися безкоштовні душові на колесах. Що стосується послуг перукаря — це теж є: Назір Собхані стриже безпритульних безкоштовно. Дівчинка із Вашингтона будує будинки та вирощує їжу для безхатченків, а французький інженер створив недороге укриття — Iglou.

Соціальний проект допомоги з'явився і в Україні: безкоштовні термоплакати teplo.help, які допомагають не промокнути і не замерзнути протягом суворої зими.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...