• 8 рідкісних океанічних істот, які живуть у повній темряві

  • Середа, 3 жовтня 2018 року

1_56.jpg

Яке життя приховує океан у незвіданих найтемніших куточках нашої планети? Там, на глибині, живуть прекрасні та монстроподібні істоти, які адаптувалися до ворожого середовища протягом мільйонів років.

Морський чорт

Морський чорт — м'ясоїдна тварина коричневого або сірого кольору, яка може виростати до метра у довжину. Величезна голова із широким ротом та гострими зубами робить її схожою на монстра із фільму жахів. Частина спинного хребта, що виступає над ротом риби, нагадує вудку — звідси й інша назва: вудильник. «Вудка» світиться в темряві, принаджуючи здобич.

Більшість видів цих риб живуть у Атлантичному та Антарктичному океанах на глибині 1,6 км.

Наутилус помпіліус

Наутилус живе у тропічних водах, що тягнуться від східного Андаманського моря до Фіджі та та від південної Японії до Великого Бар'єрного рифу. Протягом дня він знаходиться на глибині 600 м, а вночі піднімається вище, щоб харчуватися раками-відлюдниками та рибою.

У наутилуса поганий зір. У нього є 90 щупалець і захисна коричнево-біла смугаста оболонка, яка складається із 30 відділень (камер), що допомагають підтримувати плавучість. Коли потрібно зануритися на глибину, ці камери заповнюються водою.

Саблезуб

Щоб зрозуміти, чому ця риба отримала таку назву, досить поглянути на неї. Незважаючи на свій лютий вигляд, саблезуб досить невеликий, усього 18 см завдовжки, і мешкає на глибині понад 5000 м під водою.

На відміну від інших глибоководних риб, саблезуб не завмирає, чекаючи, коли жертва пропливе повз нього. Він активно шукає їжу та легко захоплює її великим ротом із довгими зубами.

Бразильська сигарна акула

Ця риба з довгим циліндричним тілом, схожим на сигару, насправді є невеликою глибоководною акулою. Вона здатна викусувати шматки м'яса із великих риб (при цьому не вбиваючи їх), хоча харчується також і дрібними організмами.

Хауліоди

Цей хижак — глибоководна риба з гігантською нижньою щелепою та зубами, що нагадують ікла. Як і у морського чорта, у хауліода є орган, що світиться та заманює здобич. Якщо ця приманка спрацьовує, риба кидається на свою жертву та пронизує її зубами.

Хауліоди мешкають на глибині близько 1500 м. Дослідники вважають, що в дикій природі ці істоти живуть до 15—30 років, а в неволі — усього декілька годин.

Смугаста зубатка

Смугасті зубатки — ненажерливі хижаки із великими головами та потужними щелепами, які вони використовують, щоб їсти морських їжаків, крабів і равликів. Вони живуть у холодних водах Північного Атлантичного океану і завдяки особливій речовині у крові не замерзають навіть на глибині 500 м. Як і вугри, вони полюбляють плавати ближче до кам'янистого дна і серед морських водоростей, де можна сховатися.

Ці риби виростають до 1,5 м у довжину та можуть важити до 18 кг. Коли зубатку витягують із води, вона клацає зубами, наче бульдог, і кусає все, що трапляється на її шляху, — руки, весло або іншу рибу.

Рифтії

У Тихому океані, навколо гідротермальних вентиляційних отворів (тріщин на дні океану, із яких виходить гаряча вода, кислоти або отруйний газ), мешкають колонії гігантських черв'яків — рифтії. Навіть у настільки темному та ворожому середовищі рифтії можуть виростати до 2,5 м у довжину. За рік їхня довжина збільшується на 33 см, тому їх вважають безхребетними з найшвидшим темпом росту. Кінчики рифтій мають яскраво-червоним відтінок — вони наповнені кров'ю.

У цих створінь немає ротів або травної системи. Вони виживають завдяки симбіотичним відносинам із бактеріями, які живуть усередині них, в органі під назвою трофос. У обмін на місце для життя бактерії перетворюють вуглекислий газ на органічний вуглець із використанням хімічної енергії.

Медузи

На глибині мешкають різноманітні види медуз. Найчастіше вони яскраво забарвлені, хоча майже невидимі в темних водах. Тіло медузи на 95% складається з води.

Читайте далі:

Життя в океані (фото)

12-річний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

Унікальні тварини — мешканці Галапагоських островів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...