• У Лісабоні встановили світлофор, який танцює

  • Понеділок, 22 жовтня 2018 року

1_34.jpg

2_14.jpg

4_0.jpg

Пішоходи часто ігнорують червоне світло на світлофорі, щоб скоріше перейти дорогу. На жаль, це призводить до нещасних випадків. Компанія-виробник автомобілів Smart провела експеримент, щоб дізнатися, як підвищити безпеку на переходах, стимулюючи пішоходів очікувати появи зеленого світла.

Несподівано на одному з пішохідних переходів вулиці в Лісабоні замість звичайного червоного знака світлофора з'явився чоловічок, який танцює під музику. Мета такого інтерактивного танцювального світлофора — привернути увагу пішоходів, аби вони чекали сигналу і не виходили на дорогу завчасно.

Дивно, але цей «розумний» світлофор зробив місто більш безпечним для пішоходів. Нововведення виявилося настільки дієвим, що випадки переходу на червоне світло значно зменшилися!

Для створення цього спеціального пішохідного переходу, автомобільна компанія Smart діяла спільно з рекламним агентством BBDO Germany.

«Ми вважаємо, що розумні ідеї можуть перетворити місто на краще місце для життя. "Танцювальний" світлофор змушує людей дивитися та чекати, а не йти на червоне світло», — кажуть представники компанії Smart.

Для отримання піксельної картинки чоловічка, що танцює в режимі реального часу, неподалік від переходу на площі встановили закриту кабінку. Зайшовши в неї, людина вибирає музику. Коли на переході повинне загорітися червоне світло, на екрані в кабінці з'являється команда, і людина починає танцювати. Відеосигнал перетворюється і транслюється у реальному часі на великий екран і на світлофор для пішоходів.

«Ніхто не любить чекати. Через це переходи зі світлофорами перетворюються на небезпечні місця. А що як зробити процес очікування більш захоплюючим? І це спрацювало! Світлофор став настільки цікавим, що зменшив кількість переходів на червоне світло на 81%!» — кажуть у Smart.

Проект «розумного» світлофора був частиною ширшої маркетингової кампанії Smart для запуску двох нових версій свого компактного міського автомобіля у 2014 році.

Тепер пішоходи з подивом та цікавістю дивляться на чоловічка, який танцює, і чекають дозволу на перехід. Саме цього і хотіли домогтися творці.

Читайте далі:

Повільні пішоходи зможуть безпечно переходити дороги завдяки програмі Crosswalk

Бездротова сенсорна система допоможе запобігти ДТП на вулицях

Японці побудують підводне місто, що вбереже від екологічної кризи

У Південній Кореї побудовано футуристичне місто-привид із надсучасними технологіями

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...