• Найцікавіші види громадського транспорту у світі

  • Середа, 10 жовтня 2018 року

Види громадського транспорту багатьох міст світу дуже схожі. У великих мегаполісах, як правило, є метро, ​​автобуси і трамваї. Однак деякі міста можуть похвалитися досить незвичайним і вельми зручним транспортом.

Норрі — бамбуковий поїзд у Камбоджі

Ці камбоджійські «поїзди» їздять залізничними коліями, але не схожі на усі інші пасажирські поїзди. Більшість із них — бамбукові платформи з колесами від поїзда, для пересування яких потрібно просто відштовхуватися палицею від землі. Сьогодні до Норрі також прикріплюють двигуни від мотоциклів або тракторів і приводні ремені, підключені до осей.

Норрі або «бамбуковий поїзд» набули особливої ​​популярності у місцевих жителів з огляду на те, що звичайне залізничне сполучення працює нерегулярно, до того ж раніше поїзди зазнавали нападів озброєних повстанців.

Монте-тобогган у Мадейрі

Мадейра — це португальський архіпелаг біля берегів Західної Африки. Його історичне місто Монте розташоване на висоті 1000 м над рівнем моря. На Мадейрі є повітряні трамваї та канатні дороги, але більше ста років місцеві жителі Монте (а тепер і туристи) використовують чудернацький вид транспорту для поїздки схилом до столиці провінції: плетені кошики на санях. У кожних санях є два водія, які використовують свою вагу та гумові чоботи для рульового управління і гальмування.

Монорельсова дорога Чіба

Монорельс Chiba Urban схожий на транспорт із якогось науково-фантастичного фільму. Верх вагонів кріпиться до доріжки монорельсу, тому поїзд немов зависає у повітрі. Це найдовший у світі монорельс (загальною протяжністю 14 км). На його маршруті є 2 лінії та 18 зупинок, і щодня він обслуговує близько 50 тис. пасажирів.

Вуппертальська підвісна залізна дорога

Це ще один «перевернутий» поїзд. Він проходить над річкою Вуппер, притоком Рейну, а також над проїзною частиною. Маршрут довжиною 13 км налічує 20 станцій, а поїздка займає близько 30 хвилин.

Вупперталь може здатися футуристичним транспортом, але насправді йому трохи більше ста років. Його дивний дизайн приваблює туристів, але багато його користувачів є місцевими жителями. Нещодавно вік цієї підвісної конструкції викликав занепокоєння серед експертів, і це призвело до великого проекту модернізації, що відбувся у 2012—2013 роках. А вагони було оновлено у 2015—2016 роках.

Гонконзькі вуличні ескалатори

Гонконг є доказом того, що ескалатори призначені не лише для торгових центрів. Його вулична ескалаторна система проходить одним із найкрутіших пагорбів острова. Рухомі сходи піднімаються на висоту приблизно 152 м, а їхня довжина — 790 м. Це найдовша зовнішня ескалаторна система у світі. Щодня нею користуються близько 80 тис. чоловік.

Повітряні трамваї в Колумбії

Повітряні трамваї використовуються в гірських курортних зонах, на лижних схилах і навіть у тематичних парках. Однак їх рідко застосовують для масових перевезень людей. Виняток становлять Центральна і Південна Америки. Перша подібна транспортна система, що працює за фіксованим графіком, була створена в місті Медельїн у Колумбії. Вона надзвичайно популярна серед жителів густонаселених схилів гір.

O-Bahn Busway в Аделаїді

Така машина нагадує щось середнє між поїздом і автобусом. O-Bahn — це 11-кілометрова траса для «керованого автобуса» із трьома розв'язками в Південній Австралії. У ній використовуються лише спеціальні машини, у яких перед звичайними колесами розміщені спеціальні для керування. Як тільки машини залишають трасу, вони стають міськими автобусами, які можуть їхати і звичайною дорогою.

Підземний фунікулер Кармеліт

Фунікулери популярні у районах із великими перепадами висот. У ізраїльському місті Хайфа фунікулер під назвою Кармеліт піднімається на 270 м над горою Кармель. Його особливість у тому, що його маршрут проходить під землею. Відносно невелика довжина маршруту (1,8 км) і мала кількість станцій (шість) роблять його однією з найскромніших у світі ліній метро. Він приносить користь як туристам, так і місцевим жителям, дозволяючи уникати важкого підйому на крутій місцевості.

Транспортна система університету Західної Виргінії в Моргантауні

Ця система була побудована для зв'язку декількох віддалених один від одного університетських кампусів. Її можна вважати першою системою з персональним автоматичним транспортом.

6-кілометрова Morgantown PRT є дорогою з контактною рейкою, якою рухаються «вагони», що можуть вмістити декілька людей. Дорога працює протягом тижня, а також іноді у вихідні дні під час футбольних матчів та інших спортивних заходів.

Terra Bus у Канаді

Снігові автобуси — це спеціалізовані машини, які перевозять пасажирів льодом і снігом у місцевості без мощених доріг. В основному такий транспорт використовують у Канаді на Льодовиковому полі провінцій Британської Колумбії та Альберта для перевезень пасажирів (до 56 осіб за раз) у такі важкодоступні місця, як льодовик Атабаска. Водії підтримують низький тиск у шинах, щоб забезпечити гарне зчеплення зі слизькою поверхнею дороги. Terra Bus виглядають як потужні машини, але вони досить повільні — зазвичай швидкість не перевищує 16—40 км/год.

Читайте далі:
У Канаді з'явиться найшвидший електротранспорт, який в майбутньому, можливо, зможе літати
У Данії літніх людей безкоштовно катають на велорикшах — рух «Велоспорт без віку»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...