• У Китаї за емоціями школярів стежить система розпізнавання облич

  • Вівторок, 14 серпня 2018 року

У одній зі старших шкіл Китаю використовують технологію розпізнавання облич, яка дозволяє стежити за уважністю учнів та емоціями дітей у класі.

Розпізнавання облич застосовують у різних сферах і з різними цілями. Наприклад, для управління «розумним» будинком або для того, щоб перевіряти особистості пасажирів в аеропорту.

Тепер у старшій школі №11 китайського міста Ханчжоу система розпізнавання облич від Hikvision Digital Technology стежить за уважністю учнів. Технологія використовується для моніторингу виразів облич учнів. Це дозволяє вчителям спостерігати, які емоції відчувають діти, повідомляє Springwise.

У школі в передній частині класів розміщені камери, що сканують обличчя учнів. Програмне забезпечення Hikvision визначає 7 різних виразів обличчя: щасливий, печальний, розчарований, сердитий, переляканий і здивований. Після аналізу виразів система може визначити, чи відволікається учень, чи його увага зосереджена на предметі, а екран дисплея у реальному часі показує вчителям результати.

Щодо цього нововведення в китайських соціальних мережах з'являються деякі негативні коментарі. Однак шкільне керівництво вважає, що нове «розумне око» допоможе поліпшити освітні стандарти. За словами пана Ні, директора школи, неуважних або розсіяних школярів будуть відповідно відзначати.

Один з учнів розповів китайському сайту новин Hangzhou.com: «Раніше на уроках, які мені не дуже подобалися, я лінувався, засинав на столі або гортав інші підручники. Але після того, як у класних кімнатах було встановлено камери, я не смію відволікатися».

У Китаї постійно розвиваються різні системи відеоспостереження. Приховані камери широко застосовуються в багатьох китайських школах, а камери розпізнавання облич використовуються для входу в університетські гуртожитки чи офіси, для зняття готівки з банкоматів і навіть для покупок у ресторанах.

Незважаючи на побоювання щодо порушення громадянських прав, китайські лідери кажуть, що ця технологія може стати каталізатором росту, перемогти злочинність і дати кращі результати у сфері освіти.

Читайте далі:

Китайські телефони шпигують за користувачами в усьому світі

Китай очима українки: смог, велошейрінг, сортування сміття

Як обідають школярі в Японії: програма здорового харчування, до якої привчають із дитинства

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...