Середа, Жов 28, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Очищену дощову воду можна буде використовувати для міських потреб

П'ятниця, 17 квітня 2020 року

Інженери з Каліфорнійського університету в Берклі розробили новий спосіб видалення забруднюючих речовин зі зливових стоків. Очищену дощову воду можна буде використовувати для міських потреб у посушливу пору року.

Чимало міст відчуває нестачу води. При цьому велика частина дощової води, замість того щоб проникати у землю, поповнюючи ґрунтові водоносні горизонти, стікає вулицями та потрапляє у каналізаційні стоки. Разом із нею туди просочуються різні хімічні речовини — гербіциди, пестициди, токсичні метали, автомобільне масло та відходи тварин. Під час перезавантаження каналізаційної системи надлишкова зливова вода наводнює вулиці та підвали, а потім потрапляє у сусідні річки та струмки, забруднюючи їх.

Для вирішення наведених вище проблем дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі розробили спосіб видалення забруднюючих речовин зі зливової води. Вони створили пісок, що складається з частинок із мінеральним покриттям, який руйнує органічні забруднювачі. Для цього вони змішували рівнинний пісок із двома формами марганцю, під час взаємодії яких утворюється оксид марганцю. Отримана речовина має коричневий колір, не токсична і безпечна для навколишнього середовища:

«Я гарантую, що просто зараз на вашому взутті є трохи оксиду марганцю, тому що він дуже поширений у ґрунті», — говорить Джозеф Шарбоннет, аспірант, який працює над проектом.

У процесі очищення пісок взаємодіє з органічними хімікатами, такими як гербіциди, пестициди і ендокринний руйнівник бісфенол А (BPA), та розділяє їх на дрібніші елементи, які менш токсичні та біологічно розкладні.

Згодом піщинки втрачають ефективність, але дослідники знайшли спосіб відновлення їхніх властивостей. Для цього пісок промивають у слабо концентрованому розчині хлору.

«Приїжджати щороку або два, викопувати пісок і замінювати його — неймовірно трудомісткий процес. Для підвищення ефективності методу необхідно зробити так, щоб властивості матеріалу можна було відновити на місці, без його транспортування», — говорять учені.

За розрахунками Джозефа Шарбоннета, буде потрібно близько двох днів, щоб відновити шар піску глибиною півметра, використовуючи концентрацію розчину хлору, що дорівнює 25 ppm (таку ж, як для очищення стічних вод).

Пройшовши крізь пісок, знезаражена зливова вода буде надходити в підземні водоносні горизонти. Там вона буде зберігатися, поки не знадобиться в посушливий сезон.

«Не слід ставитися до зливової води тільки як до забруднювача довкілля. Ми розробили технологію, яка допоможе видалити з такої води небезпечні речовини. Цей спосіб є простим і недорогим, і в ньому використовуються природні мінерали», — говорить Джозеф Шарбоннет.

Хоча піщинки з покриттям не усувають всі типи забруднень, їх можна використовувати в поєднанні з іншими системами очищення води для видалення з неї різних забруднюючих речовин.

На наступному етапі експерименту команда проведе польові випробування в окрузі Сонома, використовуючи зливову воду з місцевого струмка.

Читайте далі:

Як Швейцарії вдалося очистити свої ріки — запобігання екологічній катастрофі

Графен може очищати воду

Як визначити якість води в домашніх умовах

Comments   

загрузка...