• Перша у світі велосипедна доріжка із пластикових пляшок з'явилася в Нідерландах

  • Вівторок, 9 жовтня 2018 року

У Нідерландах з'явилася перша у світі велосипедна доріжка, зроблена повністю з переробленого пластику. На доріжку із двома смугами довжиною 30 метрів пішло півмільйона пластикових кришечок від пляшок. Як кажуть фахівці, доріжка із пластику буде у два-три рази довговічнішою, ніж звичайний асфальт.

Новина про те, що саме в Нідерландах з'явилася єдина у світі велосипедна доріжка з переробленого пластику, вражає, проте цю подію можна назвати неминучою. Адже у цій країні велокультура є частиною життя городян, а вміння перетворювати пластикові відходи на дивовижні нові речі — повсякденною справою. Тому й не дивно, що саме голландці стали першими, хто проклав велосипедну доріжку зі старих пляшок від содової.

Зволле — місто нових ідей та експериментів

Велодоріжка з переробленого пластику з'явилася в північно-східному місті Зволле, розташованому у провінції Оверейсел, приблизно за годину їзди на поїзді на північ від Амстердама. Зволле — середньовічне торгове місто, яке сьогодні може похвалитися кількістю населення понад 125 тис. жителів, у більшості з яких є велосипеди, і вони регулярно ними користуються.

У 2014 році за створення велосипедної інфраструктури Зволле отримало звання «Найкращого велосипедного місто Нідерландів».

Авторами нового проекту зі створення доріжки з переробленого пластику стала компанія будівництва доріг PlasticRoad, очолювана голландською будівельною фірмою KWS за партнерства із Wavin і Total Total.

«Цей пілотний проект — великий крок на міцну та перспективну дорогу, зроблену з перероблених пластикових відходів. Спершу у нас була лише ідея, але ми не ще знали, як її втілити, а тепер ми це знаємо», — говорять консультанти KWS Енн Коудстаал і Саймон Йорріцма.

Велосипедна доріжка знаходиться поруч із головною вулицею Девентерстатвег, яка проходить уздовж Ессендорп, жвавого житлового району неподалік від центру, обмеженого річкою.

Конструкція велосипедної доріжки від PlasticRoad

Велодоріжка з переробленого пластику складається з порожнистих модульних панелей. Партію легких збірних секцій привозять на місце для установки і там з'єднують разом, тому на створення такої доріжки витрачається на 70% менше часу, ніж під час прокладання традиційної дороги з асфальту.

Модульні сегменти виконують декілька функцій: усередині них може збиратися і тимчасово зберігатися дощова вода за великої кількості опадів (наприклад, під час повеней). Крім того, у них достатньо місця для розміщення кабелів і труб.

За словами фахівців, пластикове покриття довговічне, стійке до появи вибоїн і тріщин та практично нечутливе до таких природних явищ, як погодні умови та бур'яни. Ця доріжка не вимагає особливого обслуговування, а якщо сильно пошкодиться, її можна зняти та повторно переробити.

Оскільки проект у Зволле є пробним, перед установкою модулі було оснащено набором датчиків. За їхньою допомогою експерти зможуть спостерігати різні показники: температуру, продуктивність та довговічність, а також кількість велосипедистів, які проїжджають доріжкою протягом доби. PlasticRoad відзначають, що завдяки датчикам це не лише перша у світі велосипедна доріжка, побудована із пластмасових відходів, але й перша у світі «інтелектуальна велодоріжка».

Ґрунтуючись на даних датчиків, будівельна компанія зможе продовжувати удосконалювати технологію: «Наша кінцева мета — використовувати 100% перероблених матеріалів для створення абсолютно будь-чого: велосипедної доріжки, автостоянки або шосе. Ви бачите пляшку — а ми бачимо дорогу».

Наступним після Зволле місцем, де з'явиться пластикова велодоріжка, стане селище Гієтурн. У ньому планується провести тестування нових можливостей технології PlasticRoad.

Читайте далі:

Зловіть пластик! — популярна риболовля на каналах Амстердама

В Індії понад 100 тисяч кілометрів доріг зроблено із пластику

Шотландці будуть робити сучасний асфальт із переробленого пластику

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...