Середа, Жов 28, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розроблено текстиль із листя ананаса та бананової пальми

Четвер, 16 квітня 2020 року

Стартап Circular Systems від компанії, що займається питаннями матеріалознавства, розробив метод переробки сільськогосподарських і побутових відходів на високоякісний і екологічно безпечний текстиль.

Сьогодні 65% волокон, які використовуються в текстильному виробництві, добувають із природних джерел. У той же час величезну кількість натурального волокна можна було б отримувати із залишків їжі. За оцінками, лише бананова промисловість щорічно виробляє 270 мільйонів тонн відходів. Усі шкурки та стебла або спалюються, або їх залишають гнити, через що виділяється метан, який сприяє глобальному потеплінню. Щорічно в Індії спалюють мільйони акрів рисової соломи, а в Північній Америці — понад 1,5 мільйона гектарів залишків насіння олійного льону.

Тепер Ісаак Нікельсон і його стартап Circular Systems знайшли спосіб, як перетворювати волокна натуральних матеріалів (а точніше, відходів) на придатні для використання речі.

Circular Systems використовує три різних технології.

Одна з них — це Agraloop Bio-Refinery. Вона націлена на допомогу фермерам в отриманні додаткового доходу. За її допомогою продовольчі культури стають основним джерелом волокон.

Друга технологія — Texloop. Вона допомагає перетворити використаний одяг та інші види текстильних відходів на нові нитки і тканини. Таким чином можна скоротити кількість одягу, який закінчує свій шлях на звалищах.

Третя технологія — Orbital. За її допомогою можна створювати нові волокна шляхом поєднання волокон із харчових і текстильних відходів. Таке нове волокно є довговічним і водовідвідним (стимулює випаровування вологи з його поверхні).

За повідомленням Circular Systems, основні бренди спортивного одягу вже зацікавилися цим винаходом.

Ідея використання харчових волокон прийшла Нікельсону після усвідомлення того, що у процесі виробництва текстилю використовується велика кількість токсичних хімічних речовин. Він та його партнери відчули, що настав час текстильній промисловості відмовитися від хімічного виробництва.

«Листя ананаса, стебла бананової пальми, льону, конопель і макуха цукрової тростини — тільки ці п'ять культур дають більш ніж 250 мільйонів тонн клітковини на рік! Це у 2,5 рази більше поточної глобальної потреби у волокнах», — кажуть у Circular Systems.

Нещодавно Circular Systems отримала від Фонду H&M грант Global Change Award величиною $350000.

Читайте далі:

Одяг майбутнього буде вироблятися із відходів харчової промисловості та кокосової біомаси

Віддавати непроданий одяг нужденним, а не викидати: новий закон у Франції

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Comments   

загрузка...