• У Швейцарії з'явилися вікна із сезонним покриттям, яке може спрямовувати світло й тепло

  • Вівторок, 4 вересня 2018 року

Швейцарські дослідники розробили сезонне покриття для вікон, яке не дає будівлі нагріватися влітку, а взимку спрямовує промені в менш освітлені куточки кімнати. Таке «розумне» скло зменшить витрати на обігрів або охолодження приміщення, а також зробить непотрібними сонцезахисні штори та жалюзі, повідомляє Springwise.

Вікна, які оптимально пропускають світло, але не дають зайвому теплу проникати всередину, — мрія багатьох архітекторів. Плівка з мікродзеркал, яку можна наносити на звичайне віконне скло, рятує від спеки влітку та запобігає появі відблисків, а взимку спрямовує промені в далекі куточки кімнати, оптимально розподіляючи світло.

Покриття було створено вченими із Лабораторії сонячної енергетики та будівельної фізики EPFL (Федеральна політехнічна школа Лозанни) у співпраці з командою Лабораторії передових технологій обробки матеріалів Empa (Дослідницький інститут у Дюбендорфі).

Перші прототипи було зроблено на лазерній системі Empa. Цзінь Гун, аспірант EPFL, створив мікроструктуровану поверхню за допомогою прецизійної лазерної обробки.

Мікродзеркала розміщуються у рельєфі з мікроканавок, створених за допомогою лазера, а потім на всю поверхню наноситься захисна полімерна плівка. Дзеркала є складними параболічними концентраторами. Для оптимального відображення сонячного світла використовуються лінзи «Compound Parabolic Concentrator» (CPC), що запобігають появі відблисків. У літні місяці лінзи відображають набагато більше світла і, таким чином, не дозволяють будівлі нагріватися. Таку плівку, яка не обмежує видимість, можна наклеїти на звичайне скло з подвійним склінням.

За первинними оцінками дослідників таке інноваційне віконне скло має безліч переваг. «Скло з покриттям може знизити споживання теплової енергії від опалення або кондиціонування повітря на 10—20% відсотків», — запевняють розробники.

Як показали експерименти, при падінні на поверхню покриття променів під кутом 60воно відображає 80% випромінювання в майже горизонтальному напрямку, що дозволяє освітити навіть найвіддаленіші куточки приміщення.

У лабораторії було розроблено перші прототипи, і дослідники вже працюють над розширенням проекту. У співпраці з BASF Switzerland команда прагне налагодити виробничий процес, під час якого можна буде швидко й економічно виробляти подібні покриття для віконного скла.

Для проведення щоденного тестування вікна з плівками з мікродзеркал планують встановити в Дюбендорфі в будівлі NEST на території Empa та підрозділі EPFL.

Читайте далі:

«Розумне» скло замість жалюзі — новинка View з Кремнієвої долини

Кінець епохи зламаних екранів смартфонів: у Японії створили самовідновне скло

Вчені США розробили прозору деревину, що може замінити скло

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...