• «Розумні» гетри допомагають лікувати хронічні захворювання вен

  • Середа, 29 серпня 2018 року

Стартап з Ізраїлю створив «розумні» гетри, які допомагають лікувати хронічні венозні хвороби. Elastimed — це наступне покоління компресійної терапії. У розробці використовувалися смарт-матеріали, які здатні імітувати скорочення м'язів для поліпшення кровообігу.

Коли кров циркулює по венах, вона проходить через ряд односторонніх клапанів. Якщо ці клапани або вени стануть розширеними, кровотік зменшується. Це, у свою чергу, може викликати появу таких захворювань, як варикозне розширення вен, лімфедема та тромбоз глибоких вен. При неправильному лікуванні вони можуть призвести до ампутації, легеневої емболії, інсульту та навіть смерті.

Щоб запобігти цьому, людям із проблемами кровообігу лікарі рекомендують використовувати спеціальні пов'язки та інші подібні засоби. Компресійна терапія є найбільш поширеним методом лікування венозних і лімфатичних порушень, вона підтримує функцію вен і сприяє циркуляції крові, але приносить і багато незручностей. Для лікування потрібно використовувати панчохи, які складно надягати та знімати, а також громіздкі пневматичні пристрої. Зрештою чимало людей, які залежать від подібних речей, перестають ними користуватися.

Ізраїльський стартап Elastimed розробив інтелектуальний компресійний пристрій, який допомагає поліпшити кровообіг у ногах. Він не заважає активності пацієнта і призначений для носіння протягом дня. Пристрій, схожий на гетри, одягається на верхню частину ніг і ритмічно та безперервно масажує їх, імітуючи природні скорочення м'язів гомілки, а також покращує кровотік від ніг до серця.

Технологія використовує електроактивні полімери (EAP) — матеріал, який розширюється і стискається під час стимуляції електричним полем. Пристрій сумісний з IoT, він містить вбудовані датчики для збору даних і моніторингу.

За оцінками, хронічні венозні захворювання зачіпають близько 1 з 1000 чоловік у західному світі. Ринок компресійних пристроїв для лікування цих захворювань становить близько 2,2 мільярда на рік. На даний час винахід проходить клінічні випробування, й Elastimed подають заявку на офіційне затвердження в Європі та США. Розробники сподіваються, що пристрої будуть доступні для продажу у 2019 році.

Читайте далі:

Створено «розумну» шапку, яка допомагає водіям не засинати за кермом, — SafeCa

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Хочете схуднути і знизити рівень холестерину? Просто встаньте!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...