Середа, Жов 21, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Труднощі — це нові можливості: 5 надихаючих винаходів із Африки (ФОТО і ВІДЕО)

Неділя, 26 липня 2020 року

Африка — дивовижна країна, жителі якої навчилися перетворювати труднощі на можливості. Місцеві підприємці створюють неймовірні речі буквально з нічого, проявляючи при цьому надзвичайну винахідливість.

Ось п'ять надихаючих прикладів африканських інновацій.

Мейбл Сугло та її стратегія боротьби з бідністю

Мейбл Сугло є співзасновником проекту Eco-Shoes, що допомагає ремісникам з обмеженими можливостями створювати взуття із використаних шин і переробленої тканини.

Мета проекту полягає в тому, щоб передавати навички взуттєвого виробництва людям з обмеженими можливостями. Взуття роблять із вантажних шин, відходів тканини та інших сировинних матеріалів. Це забезпечує зайнятість людей, які в іншому випадку залишаються без роботи та живуть за межею бідності.

Ініціатива має багато переваг: шляхом продажу міцного та універсального взуття, виготовленого зі зношених шин і тканинних відходів, проект створює робочі місця, які приносять користь людям з обмеженими можливостями та співтовариствам, у яких вони живуть. Водночас це надихає людей на творчий підхід у повторному використанні матеріалів, продовженні їхнього життєвого циклу та сприянні скороченню відходів.

Тато Кгатланьє та її шкільний портфель із сонячною батареєю

Дітище Тато Кгатланьє та Реа Нгване — пристрій Repurpose Schoolbags. Він являє собою зроблений із пластикових пакетів шкільний портфель із вбудованою сонячною панеллю.

Даний проект об'єднує переробку непотрібних речей і використання сонячної енергії та оптимізує процес здобуття дітьми освіти.

Кожна шкільна сумка виготовлена і​​з 20 перероблених пластикових пакетів. Панель сонячної батареї заряджається по дорозі до школи і назад, а після настання темряви дає світло. Так переносна сонячна панель перетворюється на настільну лампу, що дає до 12 годин світла для читання та виконання домашніх завдань. Завдяки світловідбиваючому матеріалу, Repurpose Schoolbag також підвищує безпеку дітей.

Над проектом працюють 20 чоловік, і виробництво буде розширюватися: планується випуск дитячих дощових курток із 100% перероблених матеріалів.

Мохамед Авале та його модні сумки зі старого одягу

Цей кенійський підприємець знайшов застосування для старого одягу: він робить із нього яскраві, унікальні та функціональні сумки Suave Designs.

Після закінчення університету і роботи у різних корпоративних організаціях Мохамед вирішив відкрити свою справу. Він орендував невелику майстерню у центрі міста Найробі, найняв трьох майстрів і почав створювати прототипи. Його компанія знайшла успішну нішу у створенні барвистих рюкзаків, сумок, а також чохлів для ноутбуків із перероблених тканин.

Сьогодні Suave Designs — це бренд, який виробляє різні типи сумок для повсякденного використання. Вони мають вишуканий вигляд завдяки високим стандартам майстерності та комбінуванню матеріалів тривалого терміну служби, таких як твід, вовна, бавовна, джинс зі шкірою та інші.

За місяць компанія виробляє 150—200 сумок, виконаних відповідно до міжнародних стандартів.

Таофік Окоя та його ляльки Queens of Africa

Одного разу, зайнятий пошуками ляльки, яка була б схожою на його доньку, підприємець і філантроп Таофік Окоя подумав, чому б не почати створювати такі ляльки самому. Тепер його проект Queens of Africa («Королеви Африки») допомагає дівчаткам африканського походження бути впевненішими у собі та не комплексувати із приводу зовнішності.

Проект, у якому взяли участь десятки тисяч дітей, також присвячений створенню книг, коміксів, музики й анімаційних серіалів для просування африканської культури. За його допомогою значно підвищився рівень освіченості суспільства, особливо в Нігерії.

Енжел Аделаджа та сільське господарство без ґрунту

Енжел Олуваіміка Аделаджа — ім'я, яке поступово стає синонімом інновацій у сільському господарстві. Номінант Всесвітнього економічного форуму «Кращі жінки-новатори в Африці», Енжел є засновницею та виконавчим директором Fresh Direct Produce і Agro-Allied Services.

Хоча за професією Енжел — епідеміолог (учений, що вивчає причини спалахів захворювань), вона завжди любила сільське господарство та хотіла скористатися наявними можливостями у сільськогосподарському секторі Африки. Ця пристрасть привела Енжел до розвитку гідропоніки в Нігерії.

Гідропонне землеробство включає у себе вирощування сільськогосподарських культур у мінеральних поживних розчинах, із повною або частковою відмовою від використання ґрунту. За словами Енжел, ця сучасна технологія стійка до зміни клімату та забезпечує більш швидке зростання доходу за обмежених вкладень. Завдяки гідропоніці фермер не залежить від впливу сезонів і несприятливих погодних умов, які історично породили серйозну нестачу продовольства в Африці.

Підприємства Енжел Аделаджі є піонерами із виробництва гідропонних технологій у Нігерії. Вони продають і встановлюють індивідуальні гідропонні системи, теплиці та контейнерні ферми, які допомагають фермерам отримати доступ до економічного і сталого методу ведення сільського господарства, що зберігає поживні речовини у ґрунті.

Читайте далі:

Як підлітки змінюють наш світ: дивовижні винаходи молодих геніїв

Як в Африці викладають інформатику без комп'ютерів

Екомеблі з відходів: як місцевий проект виводить Нігерію зі сміттєвої кризи

Comments   

загрузка...