• Смарт-браслет захищає від комарів, імітуючи грозу

  • Понеділок, 8 жовтня 2018 року

1_8.jpg

3.jpg

Швейцарський винахідник Курт Столл створив ефективний і безпечний пристрій, який відлякує комарів. Браслет Nopixgo імітує дію процесів, що виникають у природі під час грози, що змушує комах триматися подалі від людини, яка користується таким пристроєм.

Використання хімічних речовин не здатне значно зменшити ймовірність укусів комарів та знизити ризик виникнення захворювань, таких як малярія або вірус Зіка. Тому швейцарський винахідник Курт Столл вирішив піти новим шляхом. Вивчаючи комарів із точки зору фізика, а не біолога, він після багатьох років досліджень створив інноваційний пристрій для запобігання укусам комарів.

На створення принципу дії Nopixgo надихнула сама природа: він заснований на вивченні еволюційної поведінки різних видів комарів. Локально імітуючи атмосферні зміни, які відбуваються у природі під час грози, пристрій пригнічує бажання комара харчуватися, і для такого ефекту не потрібне використання хімічних речовин.

Грози становлять небезпеку для життя комарів, тому ознаки наближення грози (атмосферні розряди, електромагнітні хвилі та поля) уловлюються цими комахами вже здалеку. Сигнали передаються через сенсили (волосяний сенсорний орган) у мозок комара (ганглон), і інстинкт, закладений у ДНК, викликає природну захисну реакцію: комахи стають пасивними, а потім летять геть.

Високотехнологічний модуль пристрою створює подібні грозові сигнали, що різко знижує ризик укусів комарів у радіусі декількох метрів. Такий процес, заснований на стимуляції реакції, закладеної у ДНК, не викликає звикання, яке можуть викликати хімічні подразники. До того ж даний смарт-браслет, на відміну від різних хімічних речовин, не завдає шкоди комарам та іншим комахам, які є важливою частиною екосистеми.

«Ми успішно протестували Nopixgo у Швейцарському інституті тропічних досліджень у Базелі. Однак лабораторних результатів нам виявилося недостатньо, тому ми також протестували пристрій у декількох країнах і за різних умов. Було отримано багато позитивних результатів, однак у світі існує більше 3000 видів комарів. Отже, ми продовжуємо розвивати Nopixgo з метою забезпечення максимально можливого захисту від максимально можливого числа комарів різних видів», — говорить Курт Столл.

Запатентована технологія нешкідлива для людей і тварин. Випромінювання пристрою у 180 разів слабкіше, ніж у сучасних смартфонів. Радіус захисту смарт-браслета — близько 2 метрів, час автономної роботи — близько 1 тижня без підзарядки (для зарядки використовується microUSB). Пристрій кріпиться на зап'ясті за допомогою регульованого шкіряного ремінця та важить усього лише 15 г. На сьогодні вартість Nopixgo — $99.

Читайте далі:

Комарі розносять мікропластик: загострення проблеми забруднення

Найкращі засоби для відлякування комарів: у саду, на пікніку та вдома

Як надавати першу медичну допомогу за укусів комах

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...