• Чорнобиль знову виробляє енергію — на цей раз сонячну

  • П'ятниця, 12 жовтня 2018 року

Коли ми промовляємо слова «Чорнобиль» та «енергія», у свідомості мимоволі виникають асоціації із вибухами та радіацією. Однак згодом, можливо, приживеться й більш позитивна асоціація, оскільки нещодавно у покинутій зоні навколо колишньої Чорнобильської АЕС запрацювала сонячна електростанція потужністю 1 мегават.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції в місті Прип'ять вибухнув четвертий реактор. Радіоактивні частинки потрапили в атмосферу та швидко поширилися територією колишнього Радянського Союзу та країн Західної Європи. Відтоді Чорнобильська електростанція та прилегла територія (близько 2200 км2) вважаються непридатними для життя.

Останній, третій, реактор відключили у 2000 році, а у 2016 році над четвертим реактором встановили ще один величезний бетонний саркофаг-арку New Safe Confinement. Новий саркофаг призначений для запобігання поширенню ядерного пилу та частинок, що залишилися від вибуху.

У так званій «зоні відчуження» навколо станції проживає не більше 200 осіб. Тут, за відсутності постійного впливу цивілізації, процвітає дика природа: водяться лосі, олені, кабани, вовки та сотні видів птахів. З'явилися рисі, ведмеді та сови, яких не було тут протягом десятиліть. Чимало птахів гніздиться у саркофазі. Після зниження рівня радіоактивності природа частково пристосувалася до нових умов.

За прогнозами вчених, земля у цій області буде залишатися непридатною для людей та ведення сільського господарства ще близько 24 тис. років. Однак вона підходить для виробництва сонячної та іншої альтернативної безпечної енергії.

Поновлювані джерела енергії відкривають низку нових можливостей для таких об'єктів, як Чорнобиль, які в іншому випадку простоювали б даремно.

5 жовтня 2018 року українська компанія Rodina Energy Group Ltd. і німецька Enerparc AG офіційно відкрили СЕС у Чорнобильській зоні. Мегаватна сонячна електростанція розташована всього за сотню метрів від саркофагу. Вона складається із 3800 фотоелектричних панелей, розташованих на площі 1,6 га. Енергії, яку виробляє СЕС, достатньо для покриття потреб селища середнього розміру або близько 2000 квартир.

Щоб розширити розміри сонячної установки, влада запропонувала інвесторам ще 6425 акрів за відносно низькою ціною. Станція такого масштабу могла б виробляти до 100 мегават сонячної енергії.

Читайте далі:

Чорнобильські ліси виявились «законсервованими» через радіацію — американський вчений

Найбільша у світі сонячна станція з’явилася у Марокко

Хто небезпечніший для тварин — радіація чи мисливці?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...