• Чи може релігія подовжити життя?

  • Четвер, 18 жовтня 2018 року

Кажуть, що релігія творить чудеса та зцілює душу, але є ще й інші різновиди її впливу: згідно з новими дослідженнями, віра здатна подовжити життя людини. Вчені виявили, що віруючі люди, як правило, живуть на чотири роки довше.

Під час нового дослідження вчені проаналізували некрологи понад 1000 осіб, які проживали у різних штатах Америки. Вони виявили, що віруючі люди живуть майже на чотири роки довше, ніж ті, хто далекий від релігії. Навіть з урахуванням статі та сімейного стану (що є факторами, які чинять значний вплив на тривалість життя) ці висновки підтвердилися.

«Віросповідання чинить майже настільки ж сильний вплив на довголіття, як і стать», — говорить провідний автор дослідження Лаура Уоллес, докторант психології в Університеті штату Огайо.

Додаткові роки життя дослідники пояснюють тим, що чимало релігійно налаштованих людей є волонтерами та активно беруть участь у роботі громадських організацій. Попередні дослідження показали, що люди, які належать до соціальних груп, живуть довше.

Але, як кажуть вчені, це далеко не всі причини позитивного впливу віри на тривалість життя.

«Ми виявили, що волонтерство та членство у громадських організаціях може подовжувати життя до одного року. Існує багато фактів позитивного впливу релігії на життя людей, і багато які з них ми поки не можемо пояснити», — говорить Уоллес.

Дослідження було опубліковане у виданні «Науковий журнал про соціальну психологію та особистість».

Інші причини тривалого життя

Дослідники говорять, що є й інші чинники, які можуть пояснити вплив релігії на довголіття. Наприклад, чимало релігій виступають проти нездорових видів діяльності, таких як вживання алкоголю, наркотиків і статеве життя на стороні.

Крім того, «багато релігій допомагає зменшувати стрес через вдячність, молитву чи медитацію, що покращує здоров'я», — говорить співавтор дослідження Болдуін Вей, ад'юнкт-професор психології штату Огайо.

У період від 2010 до 2011 року вчені вивчили приблизно 1100 некрологів із 42 великих міст США. Дослідження показало, що рівень релігійності та загальна атмосфера в місті може вплинути на те, наскільки релігійна приналежність впливає на тривалість життя. У дуже релігійних містах віруючі люди мали більшу тривалість життя, ніж невіруючі. Але часто виникав й інший цікавий ефект.

«Позитивний вплив релігії на здоров'я поширюється в деяких конкретних ситуаціях і на нерелігійних людей. Цей ефект існує тільки у релігійних містах, у яких не дуже турбуються про те, хто вірує, а хто — ні. У них нерелігійні люди, як правило, живуть так само довго, як і релігійні», — говорить Уоллес.

Читайте далі:

Не можете знайти час для медитації? Послухайте музику

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Дослідження свідчать: віра в добро і зло впливає на тривалість життя

Віра як ліки: наукові експерименти підтверджують силу релігії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...