• Тривалість життя розрахує калькулятор здоров'я

  • Понеділок, 15 жовтня 2018 року

Вчені з Канади створили калькулятор, який здатен розрахувати тривалість життя людини, проаналізувавши здоров'я серця та погані звички. Крім того, калькулятор здоров’я підказує, які зміни у способі життя можуть істотно його подовжити.

Створення калькулятора здоров'я стало результатом багаторічного дослідження широкого спектра даних: перепису населення, обстежень пацієнтів та лікарняних записів. Усю цю інформацію вчені використовували для підрахунку ймовірності появи серцево-судинних захворювань і складання алгоритму, який оцінює ризик серцевого нападу або інсульту. Алгоритм заснований на багатьох факторах: від очевидних (наприклад: куріння та фізичні вправи) до неочевидних (етнічна приналежність, освіта, соціально-економічний статус, оточення, самооцінка, стрес і "почуття приналежності" до суспільства).

Доктор Дуг Мануель, провідний автор дослідження, говорить:

«Люди рідко обговорюють у кабінеті лікаря те, як їм дотримуватися здорового способу життя. Зазвичай вони лише перевіряють артеріальний тиск і рівень холестерину, але не розповідають про складові способу життя, які можуть викликати серцевий напад та інсульт. Ми сподіваємося, що цей пристрій допоможе людям отримувати більш детальну інформацію про здоров'я та про варіанти зниження ризику серцевого нападу та інсульту».

Мануель сподівається, що люди будуть використовувати калькулятор для корекції різних звичок, які впливають на здоров'я. Він підкаже, які саме зміни слід здійснити: наприклад, вживати менше алкоголю, частіше ходити пішки і робити легкі вправи. У пристрої є можливість перегляду алгоритмів, які покажуть, який внесок робить кожна складова у загальний ризик появи захворювань.

Однак критики висловлюють невпевненість у ефективності калькулятора. Медичний репортер CBC доктор Брайан Голдман вказує на те, що розрахунок і прогноз не засновані на об'єктивних даних, таких як середній кров'яний тиск, рівень цукру у крові або рівень холестерину і тригліцеридів, — усьому тому, на що зазвичай звертає увагу лікар. Також калькулятор абсолютно не враховує те, як довго живуть батьки, тобто спадковість.

Хоча калькулятор заснований на даних для жителів Канади, його можна адаптувати для будь-якої зі 100 країн світу, у яких збирають аналогічні дані про здоров'я населення.

Читайте далі:

Особистий помічник із тренування та зниження ваги: у Франції створили пристрій Lsee

Вплив медитації на організм — дослідження

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...