• Поліетиленові пакети виробляють небезпечний метан: що це означає для всіх нас?

  • Понеділок, 5 листопада 2018 року

Уже багато років люди знають про те, як забруднення пластиком впливає на життя: він потрапляє в нашу їжу та руйнує ендокринну систему, а також вбиває морських мешканців. Не так давно вчені відкрили ще одну небезпечну властивість пластику — він виробляє метан.

Доктор медицини Сара-Жанна Роєр із Манайської школи океанічних і земних наук і технологій (SOEST) Гавайського університету виявила, що пластмаса здатна виробляти метан і етилен — парникові гази, що безпосередньо пов'язані із глобальним потеплінням.

Про цю здатність пластику Роєр дізналася у процесі експерименту: перевірялося, скільки метану виробляється за нормальної біологічної активності в морській воді. Під час тестування вона зрозуміла, що пластикові пляшки, у які вона поклала зразки води, генерують більше метану, ніж організми у воді. Це було несподіване відкриття.

«Наукова група дослідила полікарбонат, акрил, поліпропілен, поліетилентерефталат, полістирол, поліетилен високої щільності та поліетилен низької щільності (ПЕНЩ) — матеріали, які застосовуються у виробництві текстилю, будівельних матеріалів та різних пластмасових виробів. Поліетилен, який використовується для створення пакетів, є найпоширенішим у світі синтетичним полімером, який найчастіше опиняється на звалищах. І виявилося, що саме він виділяє найбільше газів», — говориться у звіті SOEST.

Із ПЕНЩ роблять пляшки для води, різних продуктів і шампунів. Якщо ми скажемо, що він використовується всюди — це не буде перебільшенням, і це значить, що метан та етилен постійно виробляються ним у величезних кількостях.

Висновки, зроблені Роєр, є відкриттям, і раніше під час розрахунку та моделювання майбутніх сценаріїв зміни клімату вони не враховувалися. Таким чином, виходить, що ми не знали про основне джерело парникових газів.

На додаток, обсяг парникових газів, що виділяються пластмасами, буде продовжувати зростати:

«Пластик являє собою джерело мікроелементів, що забруднюють навколишнє середовище, і їхня кількість, швидше за все, буде збільшуватися у міру виробництва та накопичення більшої кількості пластику в довкіллі», — говорять учені.

Чи знають про це компанії, які виробляють пластик?

«Я говорила їм, що я, як учений, намагаюся зрозуміти хімію пластику. Я намагалася дослідити деякі пластмаси різної щільності та задавала питання про процес їхнього виробництва, але всі мені відповідали: "Ми більше не хочемо із вами співпрацювати". Я думаю, у індустрії пластику багато про що відомо, але вони не хочуть, щоб про це дізнався увесь світ», — повідомила Роєр.

Що ми можемо зробити?

Від нас залежить багато чого. Перш за все, ми можемо продовжувати чинити тиск на компанії із виробництва продуктів харчування та напоїв, щоб вони використовували альтернативні матеріали, які не забруднюють навколишнє середовище. Одночасно із цим, компанії повинні нести відповідальність за ті відходи, які вони виробляють і які вже існують у світі. Зараз вони поводять себе так, ніби їхній прибуток — це єдине, що має значення.

Ми також можемо відмовитися від пластику настільки, наскільки це можливо в повсякденному житті. Користуйтеся екосумками, беріть їх до продуктового магазину, відмовляйтеся від соломинок, обирайте багаторазові чашки для кави й таке інше.

Продовжуйте збирати сміття на пляжі та в місті (багато пластику потрапляє в моря через зливові стоки). Допомагайте людям дізнатися про важливість цих речей, де б ви не знаходилися — у офісі чи школі, або навіть розмовляючи із сусідами.

І пам'ятайте: у 40-і та 50-ті роки, до появи пластику, люди жили нормальним життям. У них були випускні вечори, пляжні канікули, пікніки, вони пили каву. Вони готували їжу, ходили до магазину та потягували содову.

Вони жили без пластику, і ми теж зможемо.

Читайте далі:

Зловіть пластик! — популярна риболовля на каналах Амстердама

Медузи допоможуть очистити морську воду від пластику

Куди здати відходи у різних містах України (мапа від «Великої Епохи»)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...