• Шестерні насоси: унікальна властивість конструкції і її функції

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Субота, 3 листопада 2018 року

ⓅНасоси як тип обладнання знаходять численні застосування у багатьох галузях промисловості, в сільськогосподарському виробництві, на дачних і присадибних ділянках. У промислових умовах доводиться вирішувати завдання перекачування води та інших речовин, що істотно відрізняються від неї по в'язкості, наприклад, різних масел.

насос

Для цього часто використовуються так звані шестерні насоси, які мають ряд переваг перед іншими типами насосів. Якщо ви зацікавлені в покупці якісного мастильного матеріалу для підшипників, ланцюгів, ущільнювачів, заходьте на сторінку «ТОВ Євромастила» http://evrosmazki.ua/. Тут ви зможете вивчити доступний асортимент, порівняти ціни, а потім оформити замовлення. Доставка товарів здійснюється по всій території України.

Конструкція шестерних насосів

Якщо дві шестерні, що знаходяться в зачепленні (провідну і відому) занурити у воду або іншу рідину і привести в обертання, то в області, де зуби шестерень виходять із зачеплення, буде створюватися знижений тиск. За рахунок різниці тиску рідина буде засмоктуватися в цю область.

Цей ефект лежить в основі конструкції шестерних насосів. Розмикання зубів шестерень забезпечує надходження (всмоктування) рідини всередину корпусу насоса, а потім рідина проштовхується шестернями, які обертаються всередині циліндричних колодязів в корпусі практично без зазору, в порожнину нагнітання. Корпус шестерні насоса має два патрубка: усмоктувальний (розташований поблизу зони, де відбувається розмикання зубів шестерень) і нагнітальний — з протилежного боку.

Переваги та галузі застосування

Шестерний насос має унікальну властивість. Він здатний виробляти перекачування в обох напрямках. Для цього не потрібно вносити будь-які зміни в конструкцію насоса, а досить змінити напрямок обертання шестерень на зворотне. На практиці це досягається перемиканням клем на електродвигуні, що приводе шестерні в обертання.

Насоси такого типу мають дуже високий ККД — він перевищує 90%. Вони можуть використовуватися для перекачування в'язких і забруднених рідин, а створюваний напір доходить до 210 атм, при цьому рідина подається рівномірно, без виникнення пульсацій. Простота конструкції шестерні насосів забезпечує їх високу надійність. До того ж, вони не вимагають мастила, бо мастилом служить сама рідина, що перекачується. Завдяки таким якостям, ці насоси мають численні застосування: використовуються для прокачування масел, фарб, харчових продуктів та інших речовин різного призначення.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...