• У Швеції створили біорозкладаний пластик із картопляного крохмалю і води

  • Понеділок, 19 листопада 2018 року

Студент зі Швеції створив біорозкладаний матеріал Potato Plastic із картопляного крохмалю та води, із якого можна робити посуд та інші одноразові речі. Після використання вони зможуть лише за два місяці розкластися на поживні речовини для ґрунту, не забруднюючи його і не створюючи відходів.

Розробником нового біоматеріалу став Понтус Торнквіст з Університету Лунда. Його роботу особливо відзначили на конкурсі James Dyson, у якому беруть участь дизайнери та інженери з усього світу.

Велика кількість пластику, що забруднює природу, надходить із харчової промисловості. Пластик із картоплі — це альтернатива одноразовій пластмасі для створення різних одноразових речей, у тому числі столового приладдя та соломинок.

«Сьогодні люди створюють величезну кількість відходів. Мій винахід не вирішить проблему забруднення повністю, але я відповідаю за свій продукт від моменту його виробництва до кінцевої стадії використання. Цей матеріал зроблений із того, що росте на землі, і зрештою він знову потрапляє у ґрунт, не завдаючи шкоди природі», — говорить Понтус Торнквіст.

Ідея створення пластику з картопляного крохмалю

Вирішивши створити безпечний біорозкладаний пластик, Понтус зосередився на пошуку натуральної в’яжучої речовини — композитного матеріалу. Першою ідеєю було використовувати в якості основного інгредієнта морські водорості. Однак спроби створити з них матеріал ні до чого не призвели — виходили тільки безформенні шматки.

Одного разу під час одного з експериментів Понтус вирішив застосувати в якості в’яжучої речовини для водоростей воду і картопляний крохмаль. Результат не був успішним, проте він виявив, що крапля отриманої рідини висихає, утворюючи плівку, схожу на пластик. Після цієї «вдалої помилки» Понтус перестав використовувати морські водорості та зосередив всю увагу на картопляному крохмалі.

Як виробляють Potato Plastic

Матеріал Potato Plastic складається лише з картопляного крохмалю і води. На початку виробництва інгредієнти змішують у необхідних пропорціях, а потім нагрівають, доки рідина не загусне. Її виливають у форми та піддають дії тепла до отримання сухого матеріалу. Залежно від того, скільки рідини виливається у форму, можна отримати різний матеріал: товстий і міцний або тонкий, як плівка. Він є свого роду термопластиком: під впливом тепла і вологи його можна стискати. Це відкриває безліч можливостей для дизайну: від вибору форми речей до малюнка на їхній поверхні. Процес не вимагає високих температур, що значно знижує вартість кінцевого продукту.

Понтус Торнквіст планує розвивати свій проект, щоб дізнатися, які можливості відкриває професійне виробництво Potato Plastic.

Читайте далі:

3D-друк із біопластику допомагає позбутися відходів

12-річний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

Біопластик із панцирів ракоподібних — альтернатива нерозкладаним упаковкам

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...