• Шотландські лікарі прописують пацієнтам відпочинок на природі

  • Четвер, 25 жовтня 2018 року

Природа чинить дивовижний вплив на психологічний та фізичний стан людини. В зв'язку з цим шотландські лікарі запропонували своїм пацієнтам цікавий метод лікування.

Як повідомляє MNN, лікарі Шетландських островів (архіпелагу Шотландії) незабаром почнуть пропонувати пацієнтам незвичайне «лікування»: спостереження за птахами, прогулянки та збір камінчиків або корчів на пляжі. Усе це допомагає поліпшити здоров'я і самопочуття.

Програма «Рецепти Природи» (Nature Prescriptions) з'явилася внаслідок партнерства між NHS Shetland і Королівським товариством захисту птахів (RSPB) у Шотландії. Як говориться у релізі проекту, «єднання із природою знижує підвищений артеріальний тиск, зменшує тривожність і допомагає відновити втрачене відчуття щастя».

Згідно із програмою Nature Prescriptions, пацієнтам запропонують флаєри, у яких описані можливі варіанти прогулянок і маршрутів для спостереження за птахами, і брошури RSPB, що розповідають про види птахів і рослин.

Після успішної пілотної програми у Скаллоуеї, розпочатої у 2017 році, програму розширять на всі 10 відділень загальної лікарської практики Шетландських островів.

«Походи на природу не замінять традиційну медицину, але вони становитимуть додаткове і не менш важливе лікування», — говорить лікар Хлоя Еванс, одна із провідних випробувачів програми.

«Я хочу взяти участь у цьому проекті, тому що він надає пацієнтам систематичний підхід до цілющого потенціалу природи. Це свого роду частина нелікарняного методу вирішення проблем зі здоров'ям. Nature Prescriptions має переваги для пацієнтів: програма безкоштовна, її методи легкодоступні та ефективні. Вона дозволяє зміцнити зв'язок із навколишнім середовищем, що, як ми сподіваємося, призведе до поліпшення фізичного та психічного здоров'я людей», — каже Еванс.

Залежно від пори року, лікарі рекомендують прогулюватися узбережжям, спостерігати за птахами, ходити пагорбами або просто стояти нерухомо й тихо протягом декількох хвилин.

«Існує безліч доказів того, що природа зцілює тіло та розум. Шетландські острови буквально наповнені природними чудесами. Незважаючи на це, мало хто з лікарів рекомендує своїм пацієнтам проводити час у єднанні з природою. Тому ми розробили брошуру, у якій просто та доступно описано переваги таких прогулянок. Вона допоможе лікарям "вивести" своїх пацієнтів на вулицю», — розповіла Карен МакКелві, менеджер зі зв'язків з громадськістю RSPB Scotland.

Читайте далі:

Чи може перебування серед природи запобігти розвитку шизофренії?

Вплив медитації на організм — дослідження

Порфирій Іванов: здоров’я людини — у єдності з природою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...