• Поради по збереженню здоров’я кісток

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 17 жовтня 2018 року

Незважаючи на те, що кістки відрізняються від інших органів, це теж жива тканина, яка може мати захворювання і боліти. Захворювання, яке найчастіше стає причиною болю в кістках називається остеопороз.

Остеопороз не так відомий, тому що протягом багатьох років хвороба протікає непомітно і не проявляється. Однак, згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров'я, він займає четверте місце по поширенню серед усіх відомих захворювань, поступаючись лише серцево-судинним, онкологічним захворюванням і цукровому діабету.

Тихий злодій

Остеопороз частіше виникає у зрілому і літньому віці. Це захворювання виникає у зв'язку зі зменшенням щільності кісток і втратою кістковими структурами міцності за рахунок вимивання з них кальцію. Через те, що більшу частину часу остеопороз протікає без видимих симптомів і втрата кальцію непомітна, його ще називають «тихим злодієм».

Остеопорозом страждає кожен шостий чоловік і кожна четверта жінка. Жіноча стать страждає частіше у зв'язку зі зниженням рівня естрогенів після клімаксу і більш інтенсивним вимиванням кальцію з кісток. Вам слід уважніше ставитися до свого організму, якщо є чинники ризику розвитку остеопорозу.

Наявність остеопорозу у батьків, вік яких понад 50 років або наявність менопаузи для жінок, або у вас тонкі кістки чи низький ІМТ (<18,5), недостатнє надходження кальцію і вітаміну D із їжею, малорухливий спосіб життя і наявність шкідливих звичок (куріння або вживання алкоголю) можуть сприяти підвищеню крихкості кісток. Щоб запобігти розвитку остеопорозу і захистити кістки, необхідно уникати шкідливих звичок, вести активний спосіб життя і повноцінно харчуватися.

профілактика остеопорозу

Не тягніть із профілактикою

Як відомо, кісткова тканина починає формуватися з внутрішньоутробного віку і інтенсивно зростає до 25 років. Чим більшу масу кісткової тканини наростить людина за час її розвитку, тим менше можливостей для появи виражених ознак остеопорозу. Тому пройти профілактику можна тут: (medlabtest.ua) в будь-якому віці, хоч з юних років.

Регулярні фізичні навантаження

«Що не працює, то відмирає» говорить відомий вислів. Він виявляється справедливим і в цьому випадку. Регулярні помірні фізичні вправи створюють оптимальне навантаження на кісткові елементи, і змушують кістки перешкоджати гравітації.

Найкраще підходять піші прогулянки або ходьба, особливо по сходах, танці, робота на присадибній ділянці. Набагато менш корисним виявиться плавання, тому що вода не створює адекватного навантаження на опорні елементи. Займайтеся фізичними вправами щодня по півгодини.

фізичні навантаження

Уникайте «викрадачів кальцію»

Чого слід уникати, так це чинників, що підсилюють втрату кальцію і призводять до втрати міцності кісток. Регулярне вживання алкоголю порушує процеси формування кісток і зменшує їх щільність. До того ж, підвищує ризик випадкової травми.

Також не вживайте газованих напоїв, на кшталт кока-коли, які погіршують метаболізм в кістковій тканині. Тим більше, не варто замінювати молоко кока-колою. Також контролюйте вживання солоного і кави, які посилюють виведення кальцію із сечею. Не пийте більше трьох чашок кави на день, а також не налягайте на шоколад і какао, в яких міститься щавлева кислота, що зв'язує кальцій.

Зазвичай кальцій ми отримуємо з молочних продуктів, з яких він засвоюється досить добре. Але це не єдине джерело. Фото: Steve Wisbauer/Getty Images

Обходьте стороною й інших «викрадачів кальцію» на зразок продуктів, що утворюють в організмі кисле середовище. До них відносяться продукти містять фосфати: солодощі, фаст-фуд, консерви, ковбаса і плавлений сир.

вітаміни

Вживайте корисне

Для достатнього формування кісткової тканини необхідний комплекс поживних речовин. Найголовніші з них кальцій і вітамін D, що підсилює його всмоктування. Не забувайте, що всмоктування кальцію кишечником погіршується з віком. Зазвичай кальцій ми отримуємо з молочних продуктів, з яких він засвоюється досить добре. Але це не єдине джерело. Багаті

кальцієм й інші продукти: рослинні продукти (капуста, броколі, цибуля, шпинат, апельсини, кунжут, зелень і смородина), горіхи і риба (лосось і сардина).

При недостатньому надходженні кальцію і вітаміну D з їжею можна використовувати лікарські препарати цих речовин. Крім того, позитивно впливають на обмін речовин в кістках вітамін К, С, В6, цитрат калію і мікроелементи (мідь, марганець, фтор і цинк).

Нехай ваші кістки залишаються міцними!

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...