• Правило «Випивайте 8 склянок води на день» — помилкове

  • Середа, 17 жовтня 2018 року

пить воду

Багато хто з нас чув пораду — випивайте вісім склянок води на день. Виявляється, далеко не завжди вона доцільна. Деякі медики рекомендують близько 13 склянок на день чоловікам і близько 9 — жінкам. Але фактично кількість води, яку людина повинна випивати за один день, може варіюватися залежно від того, де вона живе, скільки важить і який у неї спосіб життя.

Наші органи потребують постійного підживлення водою, однак не варто споживати її в надлишку. Дослідження, проведене у 2016 році, показало, що в організмі людини є механізм, який заважає пити воду, якщо на даний момент її не бракує.

Якщо тіло зневоднене і потребує води, рідину легко ковтати. Якщо ж випити воду складніше — це організм сигналізує про те, що він уже насичений вологою, і не потрібно продовжувати пити. У цьому впевнені вчені з Університету Монаш в Австралії, і їхнє дослідження кидає виклик популярному правилу «8 склянок води на день».

«Якщо ми робимо те, чого вимагає організм, то чинимо правильно. Потрібно пити, коли відчувається спрага, а не за графіком», — говорить доцент Майкл Фаррелл.

Його дослідницька група оцінювала, що відчували люди, коли пили воду. Ті, хто багато пив, говорили, що з кожним разом потрібно більше зусиль, щоб проковтнути. У тих, хто був помірно зневоднений, таких проблем не виникало.

«Це підтвердило нашу думку про те, що коли води випито достатньо, ковтальний рефлекс частково блокується», — говорить Фаррелл.

Вода становить 60% ваги тіла людини і необхідна для функціонування органів. Оскільки ми постійно втрачаємо воду через піт, сечу та навіть дихання, необхідно випивати достатню кількість води.

При зневодненні з'являються занепад сил, нудота, головний біль і втома. Навіть помірне зневоднення може погіршити когнітивні здібності — особливо важко даватимуться розумові завдання, для вирішення яких потрібна увага, виконавча функція та координація рухів. Під час сильного зневоднення є ризик опинитися в лікарні, тому щоденне вживання достатньої кількості води важливе для підтримки здоров'я.

Коли потрібно більше пити

Під час тренування ми втрачаємо більше води, ніж зазвичай. Тому важливо пити воду до, під час та після фізичних вправ — додаткових 1,5—2,5 склянки буде достатньо для нетривалого тренування. Якщо ви виконуєте вправи довго (наприклад, біжите марафон), потрібно пити набагато більше.

У літню пору також потрібно пити більше води, ніж рекомендується: тепло змушує пітніти сильніше і швидше втрачати рідину.

При деяких захворюваннях, наприклад лихоманці, блювоті або діареї, також потрібно пити більше води, ніж рекомендується.

Вагітним жінкам радять випивати щонайменше 10 склянок води на день; годуючим — 13 склянок. У іншому випадку організм буде зневодненим. Крім того, правильна гідратація при грудному вигодовуванні може забезпечити достатню кількість молока.

Як дізнатися, чи достатньо води ви п'єте? Перший спосіб — просто порахувати кількість випитих склянок. Другий — подивитися на сечу: вона повинна бути прозорою або світло-жовтою. Якщо вона темно-жовта або каламутна — ви п'єте недостатньо води.

Вода покращує настрій

Пити достатню кількість води корисно не тільки для фізичного здоров'я, але й для емоційного стану. Дослідження, проведене у 2014 році, показало, що це покращує настрій і дарує більше позитивних емоцій.

Читайте далі:

Як зробити воду, настояну на фруктах і травах

93% питної води у пляшках містять частинки мікропластику

Банани кращі за спортивні напої: дивовижне відкриття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...