ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американська компанія створила доступне житло для малозабезпечених — MicroPad (ВІДЕО)

Велика Епоха
Американська компанія створила доступне житло для малозабезпечених — MicroPad (ВІДЕО)
Американська компанія створила доступне житло для малозабезпечених — MicroPad (ВІДЕО)
Американська компанія створила доступне житло для малозабезпечених — MicroPad (ВІДЕО)

Американська компанія Panoramic Interest створила доступне житло для малозабезпечених — дешеві крихітні будинки MicroPad, у яких є все, що потрібно для життя. Завдяки цьому проекту людина може досить швидко стати господарем власного будинку.

Panoramic Interest базується у Сан-Франциско, місті, на вулицях якого живуть майже 7000 безпритульних. Тому компанія поставила перед собою мету розробити проект житла, яке допоможе вирішити цю проблему швидко і ефективно. Так з'явилися невеликі будинки MicroPad — міні-версія доступного житла.

Кожне житлове приміщення обладнане окремою ванною кімнатою з душовою кабіною, є невелика кухня, шафа, письмовий стіл і ліжко. Площа будинку складає 15 м2 (2,5 м x 6 м). Висота стелі 2,7 м, висота вікон 2,1 м.

У процесі створення MicroPad розробники застосували ту ж технологію, що і для виробничих транспортних контейнерів. Тому будинок є вогнетривким, із цільною сталевою конструкцією та інженерною звукоізоляцією. У ньому також передбачена постійна вентиляція із використанням фільтрів для повітря.

MicroPad — це спрощена версія невеликих студійних квартир, які компанія почала створювати декількома роками раніше в якості житла для студентів. У процесі роботи виявилося, що з окремих блоків можна створити житловий комплекс. Блоки встановлюються разом на звичайному фундаменті, потім їх підключають до водопостачання і електричних систем. Наприкінці додають зовнішній шар, спільний дах і, нарешті, сходові клітини з коридорами.

Таким чином на невеликій площі можуть жити до восьми чоловік. Це означає, що простір розміром з одну автостоянку може забезпечити комфортним житлом сотні людей. Будівництво багатоповерхового будинку також є більш економічним, ніж будівництво поселень з окремих крихітних будинків.

Ідея зацікавила такі міста, як Сан-Франциско і Лос-Анджелес, але є деяке протистояння з боку профспілкових груп і тих, хто виступає проти будівництва постійного житла для безпритульних у своїх районах.

Незважаючи на те, що Panoramic стикається з безліччю проблем під час виробництва свого заводського житла, компанія вважає, що ринок такого типу будівництва буде розширюватися. Різке зростання вартості будівництва означає, що економічні варіанти, такі як MicroPad, ймовірно, ставатимуть все більш популярними.

Читайте далі:

Талановитий архітектор створює повністю енергонезалежні будинки зі сміття

Французький інженер створив недороге й тепле укриття для безпритульних — Iglou

Українець побудував будинок-сферу, який опалюється лише однією піччю