ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британська компанія розробила спрей-тканину, яка утворює одяг просто на тілі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Британська компанія розробила спрей-тканину, яка утворює одяг просто на тілі (ВІДЕО)

Британська компанія розробила спрей-тканину, яка утворює одяг просто на тілі (ВІДЕО)

Британська компанія Fabrican створила спрей, який при розпилюванні на будь-яку поверхню миттєво утворює неткане полотно потрібної форми. Спрей можна застосовувати як у промисловості для створення декоративних та модних швейних виробів, так і в медицині або для особистих цілей.

Дану технологію розробив д-р Манель Торрес (із Імперського коледжу в Лондоні) у Лондонському інноваційному центрі біотехнологій. Спрей поєднує у собі техніку, матеріалознавство та дизайн і є продуктом міждисциплінарних досліджень. Розробники на даний час працюють над комерційною версією продукту, а Fabrican продовжує підкорювати уяву дизайнерів і суспільства в усьому світі.

Нетканий матеріал утворюється при склеюванні волокон. Коли користувач розпорошує рідину з аерозольного балончика або пістолета-розпилювача безпосередньо на одяг або тіло, розчинник випаровується та зв'язує волокна. При цьому тканина легко приймає форму будь-якої поверхні, перетворюючись на щільно облягаючий предмет одягу. Fabrican використовує ряд різних волокон, включаючи шерсть, мохер, целюлозу, нейлон, вуглецеві нановолокна та бавовну. Крім того, на вибір є різні форми, розміри, текстури, кольори та запахи.

Такий спрей можна буде застосовувати не тільки в індустрії моди для миттєвого створення одягу, але й у найрізноманітніших галузях (побутовій, промисловій та медичній), а також для особистого користування (для створення серветок, чайних рушників, губок тощо). Працівники автомобільної промисловості можуть використовувати спрей для ремонту салону автомобіля. У медицині його можна застосовувати для виробництва бинтів, оскільки отримана тканина є стерильною. Тканину Fabrican навіть можна зробити жорсткою і накладати як гіпс при переломах.

У медицині спрей також можна використовувати для трансдермальної доставки ліків. У цьому методі ліки вводять через пластирі, розміщені на шкірі. Найбільш поширеною формою є нікотиновий пластир. Трансдермальна доставка має багато переваг у порівнянні з іншими системами, адже дозволяє контролювати постачання ліків у організм, що знижує навантаження на внутрішні органи, такі як печінка та шлунок. Пацієнти можуть вибрати спрей, який підходить до їхнього тону шкіри, щоб приховати пластир і відчувати себе більш впевненими під час терапії.

Але, можливо, найнезвичайніше у тканині Fabrican — це її здатність поглинати нафту, що відкриває потенціал відвернення екологічних катастроф, наприклад, при очищенні нафтових танкерів.

Читайте далі:

Перша у світі палатка, що не боїться розрізів: самовідновна технологія від Imperial Motion

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Труднощі — це нові можливості: 5 надихаючих винаходів із Африки