ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Еластична електроніка стане другою шкірою для людей майбутнього

Велика Епоха
Еластична електроніка стане другою шкірою для людей майбутнього

Дослідники з КНР розробили розтяжний провідний матеріал, на основі якого в майбутньому можна буде створювати придатну для носіння на тілі електроніку та міцні біомедичні імплантати.

Сьогодні електронні системи засновані на стандартних друкованих платах. Жорсткі та негнучкі, вони безпосередньо відповідають потребам автомобільної, комп'ютерної або промислової електроніки. Однак у світлі нових вимог до комерціалізації технологій стандартні схеми швидко застарівають. Із деякого часу «еластична електроніка» зайняла їхнє місце і отримала широке поширення як новий, удосконалений клас електроніки.

Дослідники з Національного центру нанонауки і технологі створили друкований розтяжний і біосумісний метал-полімерний провідник, який є частиною еластичного полімеру та рідкого металу. Його зробили за допомогою трафаретного друку та мікрорідинного малювання, завдяки чому вийшли рідкі металеві «острови» посеред «моря» з полімеру. Цей гібридний матеріал має властивість біомімікрії — будучи дуже сумісним, він може зливатися з людським тілом, зберігаючи при цьому повну функціональність.

Універсальність розтяжних електричних схем має принципові можливості для створення натільних переносних технологій. Електронні схеми вже використовують у текстильному дизайні, у колекції інтерактивного, роботизованого одягу. Іншим прикладом є плаття Graphene від компанії Cute Circuit. Одяг високої моди від кутюр прикрашений світлодіодними лампами, які змінюють колір у відповідь на швидкість дихання користувача.

Сектор охорони здоров'я може також отримати вигоду від розтяжних схем. У самовідновну переробну «електронну шкіру» можна вбудувати гнучкі датчики для створення безшовних протезів, які контролюють температуру й тиск. М'які роботи можуть проводити мінімально інвазивні операції з максимальною точністю в лікарнях або машинах швидкої допомоги.

Імплантати для моніторингу стану здоров'я можуть також відстежувати погану поставу або допомогти ранній діагностиці та лікуванню захворювань без шкоди для якості життя.

Біоміметика все ще перебуває у зародковому стані, але потенціал, який вона має, вже порушує традиційне розуміння «природного» і «штучного», «людського» та «машинного».

Читайте далі:

3D-принтер надрукує органи для трансплантації

У майбутньому люди не будуть використовувати ключі та паролі: що таке біометрія

Спрей-тканина створює одяг просто на тілі — Fabrican