• Створено опріснювач води на сонячних батареях — Bermuda

  • Четвер, 22 листопада 2018 року

Мексиканський конструктор Марко Антоніо Барба Санчес створив пристрій Bermuda, який опріснює та очищує морську воду, роблячи її придатною для пиття. За розробку недорогого пристрою, що працює від енергії сонця, який можна використовувати у відкритому морі та за надзвичайних ситуацій, Санчес отримав премію Джеймса Дайсона.

Ідея створити опріснювач морської води на сонячних батареях з'явилася у Марко Санчеса, коли він помітив, що у місцевих рибалок немає належного обладнання на випадок аварії корабля. Виходячи на промисел із невеликою кількістю запасів, вони стикаються з небезпекою зневоднення: навколо багато води, але вона не підходить для вживання.

Співпрацюючи з лікарями та спеціалістами, які підтримали його проект, Санчес досліджував процеси опріснення й очищення морської води. Він вирішив вдосконалити процес отримання питної води, спираючись на основні принципи фізики та хімії. У новому пристрої використовується сонячна енергія, тиск і фільтри. Все це робить отриману воду придатною для вживання людиною.

Як працює Bermuda

Bermuda працює за рахунок випаровування води, що досягається завдяки впливу сонця і тиску, який створюється всередині пристрою. Надувний корпус складається із трьох шарів:

  • зовнішній — напівпрозорий шар чорного кольору;
  • внутрішній — зроблений з алюмінію, покритого пластиком, щоб краще зберігати тепло;
  • проміжний — у нього потрапляє повітря під час надування конструкції, що допомагає регулювати температуру й оптимізувати процес.

У верхній частині знаходиться кришка із клапаном, через який вводиться повітря для створення високого внутрішнього тиску, завдяки якому вода може швидше випаровуватися. Похилою поверхнею сконденсовані краплі потрапляють до резервуару для дистильованої води. Після накопичення певної кількості рідини вона проходить через фільтр для очищення і стає придатною для вживання. Така вода містить деяку кількість натрію, однак вона знаходиться в допустимих межах, не є небезпечною і не викличе дискомфорту.

За словами Санчеса, Bermuda може виробляти від 2,1 до 4,2 літра питної води на день, залежно від кількості сонячного світла.

Уряд Мексики зацікавлений у подальшому розвитку проекту, і Санчес отримав фінансування від Мексиканського Секретаріату сільського господарства, тваринництва, розвитку сільських районів, рибальства і продовольства.

Читайте далі:

Не міраж: вчені створили пристрій для отримання прісної води в пустелі

Лужна вода: користь для здоров'я чи рекламний трюк?

Як самому визначити якість питної води?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...