• Китайський сироп від кашлю — чи працює він?

  • Середа, 21 листопада 2018 року

Традиційна китайська медицина з'явилася більше 2500 років тому разом із безліччю практик, які поступово стали популярними по всьому світу. Від акупунктури і тай-чи до застосування спецій і трав'яних засобів — деякі із цих стародавніх систем дійсно ефективні, хоча не завжди наука може розгадати їхній секрет.

Трав'яні ліки здавна використовувалося від кашлю та болю в горлі. Одним зі стародавніх засобів, що викликають сьогодні інтерес, є китайський сироп від кашлю. Особливо він популярний у сезон грипу, коли хворі люди шукають полегшення від недуги. Китайські ліки від кашлю носять назву «nin jiom pei pa koa», а також відомі як «Сироп із мушмули».

«Сироп із мушмули» складається з меду і трав. Відомо, що його рецепт було створено під час правління імператора Кансі (1654—1722) династії Цин. Тоді Ян Сяолян, китайський провінційний командир, відвідав безліч лікарів, намагаючись знайти ліки для своєї хворої матері («nin jiom» означає «пам'ять про матір»).

Хоча комерційне розповсюдження сиропу почалося із 1940-х років, він привернув увагу тільки недавно, після однієї з публікацій у Wall Street Journal. Архітектор і професор Алекс Шведер розповів газеті, що він хворів півтора тижні та його кашель не припинявся. Але через 15 хвилин після прийому сиропу він відчув полегшення.

Склад китайського сиропу від кашлю

Китайський сироп від кашлю можна купити в інтернеті або у спеціалізованих магазинах. У ньому міститься 16 інгредієнтів, у тому числі мед, сичуаньский рябчик, китайська локриця, екстракт насіння абрикоса і лопух.

«Мед часто використовують як засіб від кашлю. Огляд клінічних випробувань показав, що мед ефективніший, ніж дифенгідрамін або плацебо, але менш ефективний, ніж декстрометорфан. На основі цих результатів у нещодавній доповіді групи експертів було запропоновано використовувати мед як засіб від кашлю для пацієнтів старше 1 року», — пише Філіп Дж. Грегорі у статті про китайську медицину.

Інші інгредієнти сиропу від кашлю також іноді використовуються для лікування захворювань горла:

  • Сичуаньський рябчик (Fritillaria verticillata) — застосовується від кашлю та мокротиння, проте випробування на людях не підтвердили його ефективність.
  • Китайська солодка (Glycyrrhiza uralensis) — використовується при кашлі та як відхаркувальний засіб. Деякі дослідження показують, що використання солодки для полоскання може зменшити біль у горлі та заспокоїти кашель після операції.
  • Насіння абрикоса (Prunus armeniaca) — традиційно використовується для боротьби з кашлем, однак містить ціаністу кислоту, яка у великих кількостях токсична для дітей.
  • Loquat (Eriobotrya japonica) — традиційно застосовується від кашлю, бронхіту й астми, але ефективність клінічно не підтверджена.​

Експерти кажуть, що, хоча сироп дуже популярний у традиційній китайській медицині, він не вважається ліками та допомагає лише від деяких видів застуди.

Читайте далі:

Застуда чи грип? Як відрізнити та як лікувати

Рідина для полоскання рота — доступна, домашня, натуральна

Вправи цігун – альтернатива лікам?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...