• Чи справді чай улун — найкорисніший з усіх чаїв?

  • Вівторок, 13 листопада 2018 року

Чай — це один із найпопулярніших напоїв у світі, і багато хто вживає його не лише для задоволення, але й як ліки. Чай улун схожий на зелений чай, проте у нього є декілька особливостей і переваг.

Улун, як і зелений та чорний чай, отримують з листя однієї і тієї ж рослини під назвою камелія китайська. Різниця між ними полягає в тому, як вони обробляються. Улун ферментують і дають йому частково окислитися, а зеленому чаю — ні. Чорний чай повністю ферментують, і він окислюється.

Улун і зелений чай: відмінності

Зелений чай містить більше катехінів і протизапальних поліфенолів у порівнянні з чаєм улун. Улун, однак, зазвичай містить менше фтору, ніж зелений чай. У них міститься приблизно однакова кількість кофеїну (близько 25 мг у чашці зеленого чаю і близько 37 мг у чашці улуна), це значно менше, ніж у каві (від 95 до 200 мг). Може здатися, що зелений чай кращий, однак улун має свої унікальні переваги.

Користь чаю улун

Користь для кишечника. Дослідження показують, що ті, хто регулярно п'є чай улун, мають більш різноманітну флору кишечника, що покращує загальний стан здоров'я.

Користь для серця. Цей чай допомагає підвищити рівень артеріального тиску та знизити ризик розвитку інсульту на 61%.

Міцні кістки. Улун робить кістки міцнішими, що знижує ризик переломів.

Для зниження ваги. Поліфеноли, що містяться в цьому чаї, активують термогенез в організмі для активізації спалювання жиру. Улун рекомендується в декількох популярних програмах зниження ваги, оскільки він допомагає спалювати жир ефективніше, ніж зелений чай.

Профілактика діабету. Діабетики та переддіабетики, які не мають надмірної ваги або знаходяться у процесі її зниження, отримують багато користі від вживання чаю улун. Цей напій допомагає запобігти діабету й управляти перебігом хвороби, покращуючи метаболізм глюкози у крові, однак при цьому необхідні здорова дієта та правильний спосіб життя.

Профілактика раку. Цей чай містить велику кількість протизапальних поліфенолів — антиоксидантів, які борються із вільними радикалами, запобігаючи захворюванням. Є свідчення того, що у людей, які страждають на рак, улун уповільнює утворення ракових клітин.

Заспокійливий ефект. Поліфеноли допомагають і заспокоїтися. Дослідження показали, що у тих, хто випивав 4 чашки улуну щодня протягом тижня, рівень стресу значно знижувався.

Здоров'я мозку. Дослідження, проведене серед 700 літніх людей, показало, що ті, хто пив улун, зелений або чорний чай, краще здавали тести на роботу мозку (на відміну від тих, хто споживав каву, яка не покращувала роботу мозку).

Улун: запобіжні заходи

Фторид у чаї ​​улун

Чай, отриманий із камелії китайської, у тому числі й улун, накопичує фтор. Незважаючи на те, що цей елемент є природним, він може бути настільки ж шкідливим для здоров'я, як і синтетичний фторид. Кількість фтору у чаї залежить від декількох факторів. Ферментований (не висушений) улун містить менше фтору.

Кому не можна пити улун?

Оскільки улун, як і зелений чай, містить фторид, його небажано пити людям із захворюваннями щитовидної залози. Улун також містить помірну кількість кофеїну, який не бажано вживати маленьким дітям та жінкам під час вагітності.

Пам'ятайте: навіть ліки можуть стати отрутою, якщо вживати їх у необмежених кількостях.

Читайте далі:

Як вибирати і заварювати гарний чай?

Кішр: кавовий чай або чайна кава?

Матча — супернапій для здоров'я та довголіття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...