• Популярний напій «Місячне молоко» — найкращий засіб від безсоння?

  • П'ятниця, 2 листопада 2018 року

Останнім часом у Pinterest та Instagram можна побачити гарні фото напою під назвою Moon milk («Місячне молоко»). Що це таке та у чому його користь?

Тепле молоко з додаванням меду та прянощів здавна вважалося засобом для глибокого й доброго сну. Якщо в молоко додати мигдаль, корицю, кокос та інші приправи, які нададуть йому незвичний колір і новий смак, — вийде «Місячне молоко». Це іще один приклад того, як завдяки гарному фото, влучній назві та хештегу якісь звичайні речі стають популярними.

Рецепти напою «Місячне молоко»

Для багатьох рецептів приготування «Місячного молока» використовують адаптогени — у їхнє число входять традиційні лікарські трави з Азії (ашваганда, астрагал та ін.), які використовувалися впродовж багатьох століть. Ці трави знімають стрес і заспокоюють розум, що допомагає швидше заснути. Іншими поширеними інгредієнтами напою є кориця, куркума й натуральні підсолоджувачі (мед).

Ось декілька рецептів цього напою:

Blue Moon Milk: коров'яче або рослинне молоко, квітковий Тайський синій чай (також відомий як «Чай із метеликового горошку», який надає напою гарний блакитний колір), кориця, мускатний горіх і ашваганда.

Pink Moon Milk: молоко, вишневий сік (робить напій рожевим), мигдальне молоко (бажано домашнього приготування).

Golden Moon Milk: молоко, куркума (надає напою глибокого золотого кольору), порошок імбиру, кориця, кардамон і мускатний горіх.

Чи допомагає «Місячне молоко» швидше заснути?

Вважається, що коров'яче молоко містить триптофан — амінокислоту, яка діє як легке снодійне. Одна чашка цільного молока містить 208 міліграмів триптофану.

Але не у всіх рецептах Moon milk потрібно використовувати коров'яче молоко, тому багато хто вибирає альтернативу — соєве або мигдальне молоко, а також молоко із кешью, кокоса або конопель. Соєве молоко містить приблизно таку ж кількість триптофану, як і коров'яче, але кількість цієї амінокислоти в інших горіхах і насінні варіюється залежно від способу приготування.

Чи дійсно має значення, який тип молока використовується в Moon milk? Ні. Під час клінічного тестування виявилося, що вживання «Місячного молока» не допомагає швидше заснути.

Тоді чому ж так багато людей вихваляють Moon milk, запевняючи, що воно є найкращим засобом від безсоння? Можливо, це ефект плацебо: люди впевнені, що воно спрацює, і так і відбувається. Ще одне пояснення полягає в тому, що процес приготування та вживання «Місячного молока» допомагає заспокоїтися. Регулярне виконання вечірніх «ритуалів» допомагає підготуватися до нічного відпочинку: мозок починає розуміти, що прийшов час спати, і лишень голова торкається подушки, ви миттєво засинаєте.

Читайте далі:

Чому люди хропуть та як вирішити цю проблему

Як зберегти здоровий сон під час подорожі

Не можете знайти час для медитації? Послухайте музику

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...