• Чому люди хропуть та як вирішити цю проблему

  • Четвер, 1 листопада 2018 року

храп

Коли людина поринає у глибокий сон, м'язи її тіла розслабляються, у тому числі й м'язи у роті. Іноді це призводить до часткового блокування дихальних шляхів і викликає хропіння. Хоча хропіння не вважається хворобою, його наявність може бути ознакою якоїсь прихованої проблеми зі здоров'ям.

У деяких випадках хропіння викликане особливостями анатомії порожнини рота — низьким піднебінням або довгим язичком. Хропіння також може бути спричинене закладеним носом, апное або вживанням алкоголю. Чим вужче дихальний прохід, тим сильніше будуть вібрувати його тканини під час проходження повітря, і тим голоснішим буде хропіння.

Причини хропіння — апное сну

Апное сну — одна з найбільш тривожних причин хропіння. Люди, які страждають апное, раптово перестають дихати уві сні. Такий стан характеризується періодами особливо гучного хропіння та короткочасними паузами, під час яких дихання миттєво зупиняється. У цей момент людина зазвичай прокидається, задихаючись.

Згідно з Національним фондом сну (NSF, США), близько половини дорослих людей голосно хропуть. Під час апное уві сні м'язи дихальних шляхів розслабляються так, що людина перестає дихати секунд на 10, і так щонайменше 5 разів протягом години.

Для лікування апное зазвичай використовують пристрій CPAP (безперервний примусовий тиск повітря), який одягають на час сну. Він являє собою маску із трубкою, через яку повітря вдувається у ніс (або ж у ніс та рот), щоб підтримувати дихальні шляхи відкритими.

Іноді лікування апное сну може також включати хірургічне втручання для усунення анатомічних проблем, таких як збільшені мигдалини або аденоїди. При ожирінні полегшити стан апное допоможе втрата зайвої ваги.

Якщо не позбутися апное, постійне порушення сну та зниження потоку кисню можуть призвести до розвитку інших захворювань — депресії, проблем із пам'яттю, остеопорозу, хвороб серця і раку.

Інші причини хропіння

Окрім апное існують й інші, менш серйозні причини хропіння:

Закладений ніс. Під час застуди або алергії іноді неможливо дихати через ніс і доводиться дихати через рот, що може викликати хропіння.

Викривлення перегородки. У деяких людей перегородка, яка відділяє одну ніздрю від іншої, викривлена ​​або знаходиться не по центру, що викликає хропіння. Таку проблему мають близько 80% людей. При хронічних інфекціях і проблемах із диханням лікарі прописують ліки або хірургічне втручання.

Алкоголь. Алкоголь змушує м'язи дихальних шляхів розслаблятися сильніше, ніж зазвичай. Тому випивка прямо перед сном може призвести до хропіння. Аналогічний ефект можуть давати і седативні засоби.

Старіння. Із віком м'язи все більше розслабляються, тому хропіння часто зустрічається у людей похилого віку.

Як позбутися хропіння: зміна способу життя

Якщо вищеописані проблеми відсутні, а хропіння все ще заважає, застосуйте деякі із цих способів:

Сон на боці. Коли ви лежите на спині, язик прикриває горло, частково заважаючи проходженню потоку повітря. Спробуйте спати на боці.

Підніміть голову вище над ліжком. Позбутися хропіння допоможе подушка висотою приблизно 10 см.

Смужки на ніс. Наклейте спеціальні стрічки на перенісся, щоб відкрити носовій прохід і полегшити дихання.

Киньте палити. Це принесе різні позитивні зміни для здоров'я, до того ж послабить хропіння.

Висипайтеся. Дорослим потрібно спати як мінімум сім годин на добу. Втома також може викликати появу хропіння.

Читайте далі:

Висипатися на вихідних корисно для здоров'я?

Чому ми, засипаючи, здригаємось

Як зберегти здоровий сон під час подорожі

11 натуральних засобів від неспокою і безсоння

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...