• Звичка гризти нігті: як позбутися?

  • Четвер, 8 листопада 2018 року

Оніхофагія — або звичка гризти нігті — це дуже поширене явище, якого непросто позбутися. Воно частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток, і здебільшого починається у віці 4—6 років, а в підліткові роки, період емоційного занепокоєння, загострюється.

Існують як мінімум 3 причини припинити гризти нігті:

1. Це викликає проблеми із зубами

Якщо звичка гризти нігті з'являється в дитинстві, це може вплинути на розвиток зубів. Постійний тиск на зуби може призвести до порушення прикусу. Різці та ікла починають викривлятися, а безперервне тертя зубів і нігтів призводить до витончення зубної тканини. Згодом альвеолярна кістка, яка підтримує зуб в яснах, може ослабнути і зруйнуватися.

2. Це може призвести до інфекції шлунка

Звичка гризти нігті може призвести до появи різних захворювань. На кінчиках нігтів, як правило, знаходяться ентеробактерії — сімейство бактерій, у число яких входять сальмонела і кишкова паличка. Їхнє потрапляння до рота й кишечника може викликати застуду, біль у животі та навіть шлунковий грип.

3. Це може призвести до зараження нігтів і шкіри

Оскільки ротова порожнина є осередком бактерій, при обгризанні нігтів через мікроранки у шкіру потрапляє безліч патогенів. Може з'явитися запалення, шкіра навколо нігтя почервоніє і опухне. Інші наслідки: врослі нігті та деформації, пароніхія — інфекція, яка призводить до почервоніння, болю, змін форми та кольору нігтя, появи пухирів і відшарування нігтя.

Як позбутися звички гризти нігті

1. Знайдіть причину занепокоєння

Як і будь-яка погана звичка, звичка гризти нігті викликана емоційним станом. Кожного разу, як ловите себе на тому, що гризете нігті, зверніть увагу на те, що ще робили в той момент, а також де і з ким ви були та про що думали.

2. Підстригайте нігті коротко

Чим менше довжина нігтя, тим важче його відкусити, і тим менше спокуса гризти нігті.

3. Пофарбуйте нігті спеціальним лаком

Пофарбуйте нігті лаком Mavala Stop, який допоможе позбутися поганої звички. Його жахливий смак змусить двічі подумати, перш ніж гризти нігті.

4. Використовуйте оливкову олію

Нанесіть невелику кількість оливкової олії на нігті, щоб зробити їх м'якими і піддатливими, що зменшить бажання їх гризти.

5. Замініть погану звичку корисною справою

Знаходьте роботу рукам, щоб не згадувати про погану звичку. Наприклад, займіться садівництвом, спортом або просто прогуляйтесь. Мистецтва і ремесла, проекти DIY, кулінарія, в'язання, навчання грі на музичному інструменті та інші хобі допоможуть відволіктися від звички гризти нігті.

6. Робіть манікюр

Гарний манікюр може бути додатковим стимулом, необхідним для того, щоб утриматися від обгризання нігтів.

7. Жувальна гумка

Жувальна гумка допоможе не думати про нігті. Однак не забувайте про переваги та недоліки частого жування гумки.

8. Ароматерапія для зняття занепокоєння

Якщо ви часто гризете нігті під час стресу, спробуйте використовувати ефірні олії (бергамот, солодкий апельсин, лаванда та ін.) для усунення занепокоєння та позбавлення від нервозності. Їх можна нанести в кулон-диффузор і носити із собою, вдихаючи аромат протягом дня.

9. Будьте терплячими

Позбутися звички, яка сформувалася давно, за декілька днів навряд чи вийде. Будьте терплячими, винагороджуйте себе в ті дні, коли досягаєте успіху, і не займайтеся самокритикою, коли стримуватися не виходить. Ключ у тому, щоб кожного дня пробувати змінити себе на краще та радіти навіть незначним позитивним змінам.

Читайте далі:

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

12 професій ручної праці, які затребувані сьогодні

Як безболісно витягнути скалку — 5 способів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...