• Чи приносить жувальна гумка користь? Переваги та недоліки

  • Вівторок, 6 листопада 2018 року

Сьогодні в магазинах здорової їжі можна купити жувальні гумки без цукру та з деякими корисними інгредієнтами. Багато хто вважає, що це гарний низькокалорійний спосіб замінити десерти, боротися з тягою до їжі та впоратися зі стресом. Однак те, що ці жувальні гумки не містять калорій або цукру, ще не означає, що вони корисні для здоров’я.

Як і в усього іншого, у використання жувальної гумки є переваги та недоліки.

Користь жувальної гумки

Зменшує занепокоєння

Немає сумнівів, що жувальна гумка допомагає впоратися із тривогою та знижує рівень кортизолу (гормону стресу), що підтверджено клінічними дослідженнями. Але, на жаль, цей ефект діє тільки під час жування та не зберігається на тривалий час.

Збільшує кількість серотоніну в мозку

Жувальна гумка зменшує стрес, і, як було показано, збільшує кількість серотоніну — «гормону щастя», що, в свою чергу, заспокоює нерви.

Підвищує когнітивну ефективність

Дослідження підтверджують, що той, хто жує жувальну гумку, відчуває менше розумової втоми. Вчені пояснюють це тим, що жування насичує киснем кров у головному мозку та сигналізує про вивільнення більшої кількості інсуліну, що, у свою чергу, дозволяє мозку поглинати більше глюкози.

Активує блукаючий нерв

Будь-яке жування стимулює блукаючий нерв. Низька активація блукаючого нерва є однією із причин сучасних захворювань. Він знаходиться між мозком і декількома важливими органами, такими як серце і травна система, і контролює роботу кишечника і секрецію травного соку. Шляхом активації блукаючого нерва покращується функція кишечника та секреція травних ферментів.

Покращує здоров'я зубів

Дослідження показують, що використання гумки без цукру зменшує ризик розпаду зубів. Можливо, жувальна гумка просто стимулює додаткове слиновиділення та допомагає очистити ротову порожнину від шкідливих бактерій.

Жувальна гумка: «зворотній бік»

Неефективна для зниження ваги

Хоча багато хто вважає, що часте жування гумки допомагає відволіктися від думок про їжу, але це не так. У рандомізованому дослідженні серед дорослих із надмірною вагою та ожирінням жувальна гумка не показала істотного впливу на втрату ваги. Вона трохи зменшувала голод, але у цілому не вплинула на споживання калорій.

Містить потенційно токсичні інгредієнти

У жувальній гумці багато сумнівних інгредієнтів. Ось деякі з них:

Основа жувальної гумки — запатентована суміш із 46 різних хімічних речовин. Ці речовини можуть бути натуральними рослинними смолами, бджолиним воском або хімічними речовинами на основі нафти.

Штучні антиоксиданти, такі як бутильований гідрокситолуол. Його вплив на організм пов'язують із розвитком раку, астми та поведінкових проблем у дітей.

Наповнювачі, такі як тальк і кукурудзяний крохмаль (які можуть бути генетично модифіковані).

Діоксид титану для підтримки яскравого білого кольору.

Штучні фарбники.

Штучні підсолоджувачі, такі як аспартам.

Руйнівники метаболізму

Штучні підсолоджувачі, такі як аспартам і ацесульфам К, необхідні для того, щоб жуйка залишалася солодкою протягом декількох хвилин. Солодкий смак змушує організм вивільнити інсулін, який знижує рівень цукру у крові та погіршує резистентність до інсуліну. Окрім того, штучні підсолоджувачі токсичні для корисних кишкових бактерій.

Проблеми із травною системою

Як уже згадувалося, жування призводить до того, що травна система активізується. Потім кишечник секретує ферменти, і без вживання їжі такий процес може призвести до проблем із травленням, таким як виразка шлунка або синдром подразнення товстої кишки.

Призводить до проковтування надлишкового повітря

Жувальна гумка може призвести до ковтання великої кількості повітря, що може викликати біль та здуття живота.

Порушення сну

Здоровий циркадний ритм і якісний сон дуже важливі для здоров'я. Дослідження показали, що жувальна гумка підвищує бадьорість, що добре протягом дня, але не вночі.

Викликає проблеми зі щелепою

Жувальна гумка змушує щелепи працювати довгий час. Надмірне жування може призвести до дисбалансу в м'язах щелепи (якщо є звичка жувати тільки з одного боку), порушень скронево-нижньощелепного суглоба та головного болю від напруги.

Не розкладається біологічно

80—90% жувальних гумок не біорозкладані, що є серйозною проблемою для довкілля. Риба та птахи ковтають шматочки гумки, приймаючи її за їжу, що іноді призводить до їхньої задухи.

Які висновки можна зробити?

Хоча жувальна гумка має деякі переваги для здоров'я, але не варто забувати, що вона містить багато штучних інгредієнтів, і сам процес жування може викликати негативні реакції в організмі.

Простіше кажучи, недоліки, які має жувальна гумка, дійсно перевищують її переваги.

Спробуйте замінити жування гумки чимось більш корисним

Прогулянки на свіжому повітрі та фізичні вправи підвищать рівень серотоніну, поліпшать настрій і зменшать занепокоєння.

Їжте повільно та ретельно пережовуйте їжу, щоб активувати блукаючий нерв без негативних ефектів жувальної гумки. Поліпшити роботу блукаючого нерва можна також співом, молитвами та формами спокійної медитації.

Глибоко дихайте, щоб збільшити приплив крові до мозку та підвищити когнітивні здібності.

Покращити здоров'я порожнини рота можна за допомогою корисної зубної пасти, трав'яного розчину для полоскання рота та здорового харчування.

Читайте далі:

Чи потрібна нашим зубам зубна паста?

Як жувальні гумки перетворюються на нові корисні речі: GUMDROP Bin

Секрети здорових зубів

Пластичний хірург, який страждав від захворювань більше 30-ти років: «Завдяки Фалунь Дафа я став здоровим»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...