• Як кухонний рушник може викликати харчове отруєння

  • Середа, 7 листопада 2018 року

Кухонний рушник — незамінна на кухні річ. Найчастіше він висить поруч із раковиною або холодильником, і іноді його використовують не лише для витирання рук, але і для посуду, стола і табуреток. А як часто ви перете рушники?

У епоху, коли багато хто стурбований нераціональним використанням паперу, чимало людей повертається до рушників із тканини. Їх можна багато разів прати, що досить зручно і економічно. Однак нові дослідження показують, що така зручність пов'язана із загрозою харчового отруєння.

Дослідники з Університету Маврикія вивчили 100 кухонних рушників, які використовувалися протягом місяця. Приблизно на половині із зібраних рушників було виявлено різні бактерії, у тому числі E. сoli (кишкову паличку).

Бактерії найчастіше зустрічалися на тих рушниках, які використовувалися для багатьох цілей, наприклад для витирання рук, посуду, очищення поверхонь і в якості підставки під гаряче. Особливо багато бактерій було на вологих рушниках, а також рушниках із великих сімей і будинків, де часто їли м'ясо.

Із 49 зразків рушників на 36,7% було виявлено коліформні бактерії, у число яких входить і кишкова паличка. Дослідники заявляють, що присутність E. coli вказує на можливе фекальне забруднення та погану гігієну.

Провідний автор дослідження доктор Біранджія-Хердайль повідомляє: «Дані показали, що недотримання гігієнічних норм при поводженні з м'ясною їжею поширені на багатьох кухнях». За її словами, потенційні патогени викликають перехресне забруднення на кухні та можуть призвести до харчового отруєння: «Багатоцільове використання вологих рушників потрібно зупинити. Великі сім'ї з дітьми та людьми похилого віку повинні виявляти особливу пильність щодо гігієни на кухні».

Дослідження було представлено на початку червня в Атланті на ASM Microbe, щорічних зборах Американського товариства мікробіології.

Той факт, що бактерії швидко розмножуються на кухні — місці, де готують їжу, не викликає здивувань. Щоб запобігти поширенню мікробів, експерти пропонують частіше змінювати рушники для посуду та добре їх прати.

Деякі радять замінювати рушники щодня або принаймні раз на тиждень. Якщо ви витираєте ними стіл або готуєте м'ясо — замінюйте рушники частіше. Періть їх в гарячій воді і сушіть за високої температури. Перед використанням дайте тканині повністю висохнути, щоб не дати мікробам поширюватися.

Екологічний мікробіолог Чарльз Герба каже, що кухонна губка, ймовірно, є однією з найбільш зажирених речей у будинку. Хоча деякі рекомендують очищати її в мікрохвильовій печі, нове дослідження пропонує очищати губку у пральній машині в гарячій воді із використанням миючого засобу та відбілювача. Також можна просто замінювати губку щотижня.

Щоб уберегтися від бактерій, використовуйте окремі обробні дошки для м'яса й овочів та обов'язково мийте їх після кожного використання.

Часто мийте й витирайте руки під час роботи на кухні, особливо після обробки сирого м'яса та яєць, а також після викидання сміття.

Нещодавно вчені провели дослідження того, наскільки ретельно люди миють руки після контакту із сирим м'ясом. Дивно, але у 97% випадків люди неправильно мили руки. «Ви не можете побачити або відчути бактерії. Просто мийте руки правильно, і ви зможете захистити свою сім'ю та запобігти зараженню своєї їжі бактеріями», — радить заступник міністра сільського господарства США щодо продовольчої безпеки Кармен Роттенберг.

Читайте далі:

Побачити дрібний пил у повітрі допоможе додаток DustSee

Місця на кухні, де ховаються найнебезпечніші бактерії

Пакети і паперові рушники: як відмовитися від їхнього використання в побуті?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...