• 12 професій ручної праці, які затребувані сьогодні

  • Вівторок, 2 жовтня 2018 року

Колись люди заробляли на життя лише своїми руками. Однак сьогодні багато хто проводить свій час сидячи за комп'ютером. Якщо ви втомилися від такої монотонної роботи і хочете спробувати щось зовсім інше, ось декілька професій ручної праці, які все ще мають попит.

Чимало професій, про які піде мова нижче, досить добре оплачується та не вимагає довгого та поглибленого навчання.

М’ясник

Робота м'ясника полягає не тільки в тому, щоб зважити та загорнути покупцеві курку, яловичину або свинину. Вона вимагає спеціальних знань, фізичної сили та моторних пальців. М'ясники роблять ковбасу, заготовляють м'ясо, заточують ножі та працюють зі спеціальним обладнанням. Такі працівники потрібні не тільки у супермаркетах: є варіанти від м'ясопереробних заводів і оптових компаній, які постачають продукцію у ресторани, до приватних м'ясних магазинів.

Необхідна підготовка: щоб стати м'ясником, не потрібно ніякого офіційного процесу сертифікації. Можна навчатися вже на місці або отримати сертифікат/ступінь помічника з м'ясопереробки або оброблення м'яса.

Коваль​

Раніше робота ковалів високо цінувалася і була життєво важливою для суспільства. Ці працівники з металу робили багато речей: від підков до цвяхів, нагрівали коване залізо в кузні, потім різали, згинали та надавали йому форму на ковадлі. Наука й мистецтво ковальської справи не є настільки невід'ємною частиною життя у 21 столітті, але воно як і раніше є унікальною кар'єрою для тих, хто має здібності до цього ремесла. Сьогоднішні ковалі все ще іноді роблять підкови, але більшість створює декоративні перила, ворота, меблі та скульптури.

Необхідна підготовка: для того, щоб стати ковалем, дехто стає учнем або отримує якусь підготовку. Деякі з університетів, шкіл народного мистецтва та художніх центрів пропонують курси ковальської справи та різні навчальні програми.

Бармен​

Робота барменом може бути хорошим вибором для людей, яким подобається вільно розпоряджатися своїм часом.

Необхідна підготовка: існує декілька спеціальних вимог щодо ліцензування або сертифікації, які відрізняються у різних країнах. Також проводяться курси для барменів, де можна швидко навчитися всім прийомам роботи.

Сурдоперекладач

Ця робота полягає в тому, щоб перекладати розмову для глухих і слабочуючих, використовуючи мову жестів і абетку глухонімих. Сурдоперекладачі працюють у різноманітних сферах суспільства, включаючи школи, лікарні, підприємства, урядові установи, конференції та заходи.

Необхідна підготовка: потрібно закінчити спеціалізовані курси. За потреби можна пройти навчання у вищих або середніх спеціальних навчальних закладах.

Кондитер

Якщо у вас виходять чудові торти, пироги й тістечка, це може бути вашим кар'єрним покликанням. Звичайно, ця робота непроста, особливо якщо ви працюєте у ресторані або керуєте власною пекарнею. Але для тих, хто любить замішувати тісто або прикрашати делікатеси, — це ідеальний варіант.

Необхідна підготовка: щоб відкрити свою кондитерську, немає ніяких формальних вимог. А почати можна із практики у ресторані. Коли є бажання, можна пройти курси або закінчити кулінарну школу, стати учнем шеф-кухаря або отримати сертифікат кондитера.

Арборист

Арборист («деревний хірург») — це людина, яка спеціалізується на лікуванні та обрізці хворих дерев. Із появою більшої кількості зелених зон у містах і передмістях попит на арбористів, ймовірно, буде зростати. Арбористи можуть не мати постійного працевлаштування: їх наймають енергетичні компанії, ландшафтні архітектори або муніципалітет для обрізки дерев у громадських парках або уздовж міських вулиць.

Необхідна підготовка: щоб опанувати цей фах, не потрібні офіційні документи, але деякі роботодавці можуть зажадати свідоцтво про освіту в галузі садівництва або ландшафтного дизайну. Для цього можна пройти курси і отримати сертифікат.

Озеленювач/прибиральник​

Назва професії говорить сама за себе — ці люди займаються озелененням вулиць і скверів, а також прибиранням зелених територій. У обов'язки входить висадка та прополка клумб, прибирання сміття, листя та снігу тощо. Плюси професії в тому, що зазвичай така робота не вимагає багато часу (півдня чи декілька годин на день), відбувається на вулиці та навіть може слугувати заміною ранкового тренування. Ідеально для любителів природи і тих, кому потрібно звільнити час для іншої роботи на неповний день.

Необхідна підготовка: для цієї роботи не потрібна спеціальна освіта. Однак якщо ви не можете багато фізично працювати за станом здоров'я, вам слід одразу повідомити про це начальнику, і в деяких випадках для вас зможуть підібрати легший тип робіт.

Масажист

Робота руками не завжди означає важку працю на землі. Руки можуть стати інструментом для лікування. Масажисти працюють із м'язами та м'якими сполучними тканинами, щоб поліпшити кровообіг, зменшити біль і сприяти розслабленню. Є десятки спеціалізованих методів масажу та курсів на вибір, наприклад, шіацу (традиційний японський точковий масаж). Окрім того, офіційна медицина все частіше потребує масажистів. Це означає, що у вас може бути вибір робочих місць: від лікарень та клінік фізіотерапії до спа-салонів.

Необхідна підготовка: це одна з тих спеціальностей, якої неможливо навчитися у процесі роботи. Для неї потрібна ліцензія. Потрібно пройти навчання за офіційною програмою та здати іспит.

Велосипедний механік

У міру того як чимало людей пересідає на велосипеди, обираючи цей простий і екологічний вид транспорту, і популярним стає велосипедний туризм, попит на майстрів ремонту та модифікації байків буде тільки рости. Якщо у вас є вміння у цій сфері й ви любите лагодити велосипеди — цей вид зайнятості вам підходить.

Необхідна підготовка: технічну освіту мати необов'язково. Фактично, найшвидший спосіб стати велосипедним механіком — це знайти роботу в магазині продажу або прокату велосипедів.

Флорист/дизайнер​

Флорист використовує свої руки та творчий підхід, щоб створювати із квітів та аксесуарів шикарні букети. У більшості флористів є відчуття стилю і талант поєднувати природні кольори та текстури, не кажучи вже про глибокі знання про рослини.

Необхідна підготовка: вищу освіту мати необов'язково. Навчання на робочому місці та придбання навичок можуть стати простішим та надійнішим варіантом. Також можна пройти курси флористів та дизайнерів.

Муляр

Використовуючи алмазні наконечники, долота й інші інструменти, ці ремісники надають форму шматкам каменю, створюючи (або ремонтуючи) різні конструкції: від соборів і стін до надгробних каменів і статуй. Ця робота часто виконується на відкритому повітрі під час різних погодних умов, але задоволення від створення чогось значимого може бути величезним. Очікується, що попит на мулярів зросте, оскільки збільшення кількості населення вимагає відкриття нових шкіл, лікарень і будинків.

Необхідна підготовка: щоб стати муляром, не потрібна ліцензія або сертифікація, але вам знадобиться певна підготовка. Більшість мулярів або навчалися протягом одного-двох років у досвідченого майстра, або закінчили спеціалізовані курси.

Реставратор меблів

Завдання реставратора — оновлювати старі меблі. Для цього знадобляться теслярські та деревообробні навички, можливість обробки старих дерев'яних шпон, освоєння методів повторної оббивки та, можливо, знання історичних методів виготовлення меблів для роботи з антикваріатом.

Необхідна підготовка: як і для багатьох ремесел, для реставрування меблів не обов'язково мати професійну освіту. Ви можете пройти навчання в технікумі, проте чимало реставраторів меблів починало як учні або співробітники у цеху із ремонту меблів.

Читайте далі:

Труднощі — це нові можливості: 5 надихаючих винаходів із Африки

Історія шеф-повара, який був змушений оголосити голодування

Як навчити дітей працювати за комп'ютером, якого у вас немає

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...