• Чай — символ шляху золотої середини

  • Середа, 23 вересня 2009 року
Китайці надають великого значення шляху золотої середини. Це не означає залагоджувати суперечності, відмовляючись від своїх принципів або йти, куди вітер подув.

Слідуючи серединному шляху — не йдуть на компроміси, переслідуючи свою вигоду. Є такий вислів «не відхилятися вбік, значить праведно триматися середини; бути рішучим, значить не йти звичним шляхом натовпу». Можна також сказати, що і чаювання відповідає ідеї серединного шляху.

Китайці розділяють п’ять смакових відчуттів: кисле, солодке, гірке, гостре й солоне. Кожне з них відповідає одному з п’яти першоелементів, а також різним астрономічним явищам, часу і частині тіла. Хоча у всіх людей різні смаки, але здебільшого в їх харчуванні присутні всі п’ять смаків їжі. З усіх напоїв і їжі чай є найбільш нейтральним, чим і символізує серединний шлях.

Чай врівноважує

Щоб людина не з’їла, чашка чаю це врівноважить. Ця його якість є причиною того, що чай приймається як засіб проти багатьох токсичних речовин.

Надання переваги певним приправам і смаковим відчуттям — це свого роду упередження і, таким чином, вже відхилення від серединного шляху. З точки зору стародавніх китайців, п’ять смакових відчуттів відповідають п’яти стихіям. Це означає, що п’ять смакових відчуттів обмежені принципом взаємного породження і взаємного знищення. Чай гармонізує всі смакові напрями, звільняє від пристрасті до різних гострих смаків і усуває небажані ефекти.

Вчення про серединний шлях відображається в природі чаю. Для багатьох людей, які звикли до їжі з гострими приправами, чаювання надає можливість заспокоїти шлунок і смакові рецептори на язику, а також допомагає урівноважити духовне і фізичне здоров’я. Для тих, хто віддає перевагу певним або дуже інтенсивним приправам, чай допомагає очищенню тіла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...